2009 Builder's Choice Awards

mimarizm.com / 27 Nisan 2009


Neredeyse çeyrek yüzyıldır mimarlık, tasarım ve planlamanın nabzını tutmaya çalışan "Builder's Choice" Tasarım ve Planlama Ödülleri'nin 2009 ayağı için çağrıda bulunuldu. 1 Haziran 2007 ila 31 Mayıs 2009 tarihleri arasında kullanıma açılmış ve ABD'de gerçekleştirilmiş tüm projelerin gönderilebileceği ödül programının son başvuru tarihi ise 8 Mayıs.

Builder Dergisi ve Hanley Wood tarafından gerçekleştirilen "Builder's Choice Awards"a gönderilebilecek ürünlerin kapsamı şöyle kategorilendiriliyor:

- Özel Üretim / Müstakil Konut
- Seri Üretim / Toplu Konut
- Yeşil / Sürdürülebilir Konut
- Mimari Detay
- Planlama
- Yenileme / Rehabilitasyon

Ödül programına gönderilecek projeler, her bir kategori için oldukça geniş bir kapsamda değerlendirilecek. Konut kategorilerine loft, ev-ofis ve düşük bütçeli konut projelerinin de katılımı beklenirken, kategori içi değerlendirmeler 550 metrekareden 185 metrekareye kadar çeşitli büyüklükteki üretimler için ayrı ayrı gerçekleştirilecek.

Jüri değerlendirmesinde mimarlıkta yenilikçilik, kat planının verimli kullanımı, malzeme kullanımında yaratıcılık, içmimarlık nitelikleri ve peyzaj gibi kriterler göz önünde bulundurulacak. Yenileme / Rehabilitasyon kategorisinde ise, tasarımsal yaratıcılığın yanı sıra, mevcut konut veya farklı işlevdeki yapı parçalarının yeniden işlevlendirme sırasındaki entegrasyonu değerlendirmenin odağına alınacak.

Yapıların mutfak, banyo, dış yaşam mekanı gibi niteliklerine de vurgu yapacak "Builder's Choice Awards"da, jüri tarafından gerekli görüldüğü takdirde, söz konusu noktasal tasarım nitelikleri ile öne çıkan bir projeye "Özel Ödül" verilebilecek. Tüm kategoriler "Büyük Ödül" ve "Başarı Ödülü" olmak üzere iki başlık altında onurlandırılacak; bunların yanı sıra "Yılın Projesi " de seçilecek. Yine jürinin gerekli görmesi halinde ayrı bir "Satın Alınabilirlik Ödülü" de verilebilecek.

8 Mayıs'a dek başvuruların yapılabileceği "Builder's Choice Awards"un son teslim tarihi ise 6 Haziran . Kazanan projelerin Builder Dergisi'nin 2009 Ekim sayısında yayımlanacağı ödül programının töreni, The Builder'ın organizasyonu ile Washington D.C.'de gerçekleştirilecek.

250 Amerikan Doları tutarında bir katılım ücreti ödenerek başvurulabilecek ödül programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :