mimaristudio

Aslıhan Erkmen / 24 Mayıs 2019
'Well-being' yaklaşımını merkezine alan ofis tasarımları ile adlarından söz ettiren mimaristudio kurucu ortakları Ayça Akkaya Kul ve Önder Kul ile ofisin kuruluş hikayesi, WELL kriterleri ve Türkiye’de mimar olmanın artıları-eksileri üzerine konuştuk.

Ayça Akkaya Kul, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde, 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Önder Kul ise yüksek lisansını yine aynı üniversitenin Yapı Bölümü’nde tamamlamış. 

Üniversiteden mezun olduktan sonra, bir süre İstanbul’un önde gelen mimarlık ofislerinde çalışan mimar çift, profesyonel iş hayatlarını 2006 yılında mimaristudio çatısı altında birleştirmişler. 

SAP, Esan Eczacıbaşı, BASF Türk Kimya, Kibar Holding, Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş., Turkcell ve Vodafone’un da aralarında olduğu pek çok küresel firmanın ofislerini ve sosyal alanlarını tasarlayan mimaristudio, merkezine iş süreçlerini koyan geleneksel ofis tasarımlarına alternatif olarak, insanı merkezine alan 'well-being' odaklı ofis tasarımlarıyla öne çıkıyor. 


mimaristudio Kurucu Ortakları ile
Künye
Ofis Adı:
mimaristudio
Sahibi:
Ayça Akkaya Kul, Önder Kul
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :