escapefromsofa Tasarım Ofisi

Tuba Tellioğlu Şeren / 06 Ocak 2017
escapefromsofa'nın Galata'daki ofisinin kapısını çaldığımızda tasarım ekibi, Çukurcuma Faik Paşa Yokuşu'ndaki hem mağaza ve hem de ofisten oluşacak yeni mekanına taşınmaya hazırlanıyordu. Ofiste geçirecekleri bu son günde tasarım ofisinin kurucu ortakları Mahmut Kefeli ve Kerem Erçin ile iç mimarlık ofisinin gelecek hedeflerini, Türkiye şartlarında 'tasarım' yapmanın artı ve eksilerini konuştuk.

Mahmut Kefeli, Kerem Erçin ve İrem Başer liderliğindeki escapefromsofa, 2009 yılında İstanbul'da hayata geçmiş genç ve yenilikçi bir tasarım ofisi. escapefromsofa ekibi her projeyi kendine özgü bir hikaye gibi ele alarak mekana özel tasarımlar gerçekleştiriyor. Her detayın titizlikle sonlandırıldığı projelerde kapı kulbundan duvar kağıdına kadar birçok dekoratif unsur 'custom made' olarak üretilebiliyor. Bu nedenle de ortaya son derece özenli ama bir o kadar da kullanıcısının kişiliğini ve hayallerini yansıtan; kısaca hikayesi olan mekanlar ortaya çıkıyor.   

Ofisin kurucu ortaklarından Mahmut Kefeli Yeditepe Üniversitesi'nde Endüstriyel Tasarım okumuş; ardından Umea Institute of Design'de yüksek lisansını tamamlamış. Diğer kurucu ortak Kerem Erçin Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunu. Ekibe sonradan dahil olan İrem Başer ise Milan Istituto Europeo di Design'da İç Mimarlık okuyup Domus Academy'de Ürün Tasarımı üzerine yüksek lisans eğitimi görmüş.  

Geçtiğimiz yıl tasarımını tamamladıkları 'Khalkedon Evi' projesiyle yurt dışındaki birçok mimarlık yayınının dikkatini çeken escapefromsofa ekibiyle Galata'daki ofislerinde bir araya gelerek günümüz tasarımını ve Türkiye'de tasarımcı olmanın artı ve eksilerini masaya yatırdık.  


Kurucu Ortaklar ile...
escapefromsofa ekibi ile...
Künye
Ofis Adı:
escapefromsofa
Sahibi:
Mahmut Kefeli, Kerem Erçin, İrem Başer
Telefon:
+90 212 252 3340
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :