Doğan Mete Mimarlık

Aslıhan A. Erkmen / 29 Temmuz 2022
Ağırlıklı olarak çalışma ve yaşam alanları üzerinde uzmanlaşan Doğan Mete Mimarlık Kurucusu Doğan Mete Çat Kapı'ya konuk oldu.

Çat Kapı röportajları çevrim içi olarak devam ediyor. 26 Temmuz Salı günü gerçekleşen röportajın konuğu Doğan Mete Mimarlık Kurucusu Doğan Mete oldu.

2010 yılında mimarlık sektörüne yeni bakış açıları kazandırmak, kalıcı katkılar sunmak ve öncü bir şirket olmak hedefiyle kurulan Doğan Mete Mimarlık; kendine özgü tasarımlarıyla kullanıcılarının gereksinimlerine uygun, estetik değeri yüksek, kaliteli ve özel mekanlar üretmeyi amaçlamıştır. 

Ağırlıklı olarak çalışma ve yaşam alanları üzerinde uzmanlaşan Doğan Mete Mimarlık, iç mimarlık ve tasarım sektöründe geniş bir kapsamda faaliyet göstermekte, yenilikçi ve modern bakış açısıyla hayata geçirdiği projelerle, etki alanını sürekli olarak genişletmektedir. 

Petra The Flooring Co. desteğiyle gerçekleşen söyleşinin kısa başlıklarını buradan okuyabilir, tamamını ise YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Aslıhan Erkmen: Sizi biraz tanıyalım, kendinizden bahseder misiniz?

Doğan Mete: 2005 yılı, Haliç Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum. Mimarım ama daha çok iç mimari projeler yapıyorum. Yaklaşık 17 yıldır meslekteyim. Bu süreçte farklı ölçekte projeler üretiyor, bir yandan da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Dönem dönem farklı işler ile uğraştım ama son 8 yıldır aktif olarak Doğan Mete Mimarlık adı altında doktor muayeneleri, ofisler, ticari üniteler, otel, konut ve mağaza projelerine imza atıyorum. Sadece uygulama değil proje ve konsept üretip, uygulamasını yapıyoruz, büyüyen bir firmayız...

Mardinliyim, memleketin de bana mimari bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Oralardan ilham alıyorum elbette…

AE: Ekibinizden de bahsedelim, ofis içinde nasıl bir yapılanmanız var? 

DM: Biz şu anda 15 kişilik bir ekibiz. İşi ne kadar kaliteli yapmak isterseniz o kadar insana ihtiyaç duyuyoruz. Evet, bütün süreçleri ben yönetiyorum ama ekip arkadaşlarım da hatırı sayılır emekleri var. Biz ofisi üç departmana böldük; proje tasarlıyoruz, uygulamasını yapıyoruz ve teknik servis hizmeti veriyoruz. Projenin en başından son aksesuarı koyana kadar projenin içindeyiz. Proje departmanımız 5, uygulama 5, muhasebe ve teknik serviste ise 5’er kişi olacak şekilde bir konumlanmamız var. Ekibin başında Proje Koordinatörümüz Sibel Özgüne var, bütün sürece benimle birlikte hakim. Biz planlama yapıp süreçleri yönetmeye çalışıyoruz. Proje tasarımımızda da üç boyutlu modelleme ekibimiz ve iki boyut teknik çizim departmanınız mevcut. Müşteriyle görüşüp, tüm kayıt üzerinde işleri bitirip, uygulama departmanına yönlendiriyoruz. Proje sürecinde de elbette aksaklıklar çıkıyor bunun için de bir teknik servis departmanı oluşturduk. Teknik 365 isimli bu departmanda hem kendi projelerimiz için hem de dışarıya hizmet sağlıyoruz.

(…..)

Yavuz Özsular Klinik, Fotoğraf: Altkat Mimari Fotoğraf

Mehmet Gencer Kliniği

Doğan Mete; Yavuz Özsular Kliniği, Cenk Teker Kliniği, Mehmet Gencer Kliniği, Finest Klinik ve Teoman Yanmaz Kliniği projelerini, ofis projeleri arasından ise Wiami/Intekom Ofis, Note İletişim Ofisi, Aden Metal Ofisi ve BOSS4 Gayrimenkul Ofisi'ni detaylı olarak aktardı. Son olarak genç meslektaşlarımıza, mimarlık mesleğini seçmek isteyen arkadaşlarımıza mesajını iletti.

Wiami/Intekom Ofis

Note İletişim Ofisi


Künye
Ofis Adı:
Doğan Mete Mimarlık
Sahibi:
Doğan Mete
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :