Derer Derer Design & Construction

Aslıhan A. Erkmen / 28 Mart 2022
Güncel teknoloji ve malzeme kullanımını ön planda tutan Derer Derer Design & Construction Kurucu Ortaklarından Batu Derer, Çat Kapı konuğumuz oldu.

Covid-19 süreci sebebiyle fiziksel olarak gerçekleştiremediğimiz Çat Kapı röportajları çevrim içi olarak devam ediyor. 24 Mart Perşembe günü gerçekleşen röportajın konuğu Derer Derer Design & Construction kurucu ortaklarından Y. İç Mimar Batu Derer oldu. 

Derer Derer Design & Construction yurt içinde ve yurt dışında; mimari, iç mimari proje, proje yönetimi, kontrol ve uygulama alanlarında bugüne kadar farklı ölçekte pek çok projeyi hayata geçirmiştir. Firmanın yerel ve uluslararası projelerde edinmiş olduğu tecrübeler doğrultusunda, konusunda uzman bir ekip ile insana ve doğaya saygı duyan, çağdaş ve farkındalık yaratan projelere imza atmak hedefi ile üretimlerine devam etmektedir.

Petra The Flooring Co. desteğiyle gerçekleşen söyleşinin kısa başlıklarını buradan okuyabilir, tamamını ise YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Batu Derer, 2001'de European School of Economics Milano, İşletme Yüksek Lisans programını bitirdi. 2012 yılında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Profesyonel inşaat şirketlerinde çalışma hayatına başlayan Derer, uzun zamandır kurucu ortaklarından olduğu Derer Derer Design & Construction'da çalışmalarına devam ediyor.

Ticari yapılar, otel, konut, restoran gibi iç mimarlık projelerinin tasarımlarını yapan ofis, projelerin imalatlarını da yaparak üretimlerine devam ediyor. Batu Derer; sadece tasarım yapmayıp, proje tarafında kalmayan bir ofis olduklarını belirterek değişikliklerin her zaman insan hayatında olduğuna dikkat çekti ve ana trend değişikliklerine uymaya çalıştıklarını söyledi. En başından itibaren ticari değeri olan çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyleyen Batu Derer, her zaman da sahada olmayı istediğini ekledi. Son olarak tamamlanan ve devam eden projelerine de değinen Derer, ofis olarak sürdürülebilirlik üzerine daha fazla düşündüklerini belirtti.

Güncel teknoloji ve malzeme kullanımını ön planda tutarak tasarımlarını evrensel mimari dili temsil edecek detaylar üzerine kurgulayan ofis proje üretimlerine devam ediyor.


Künye
Ofis Adı:
Derer Derer Design & Construction
Sahibi:
Batu Derer
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :