Kemotermi Onkoloji Merkezi

mimarizm.com / 01 Kasım 2019
Sonraki Mimarlık’ın tasarımını ve uygulama işlerinin tamamını üstlendiği yeni klinik projesi Kemotermi Onkoloji Merkezi tamamladı. Projede ekip, hasta motivasyonunu artırıp, iyileşme inancının pekiştirilmesine katkı sağlayacak ortamlar yaratmayı hedeflemiş.

Fulya Terrace Kompleksi’ndeki 1.000 metrekarelik tam bir kattan oluşan Kemotermi Onkoloji Merkezi projesinde tasarımcılar, modern bir klinik tasarımın teknik gerekliliklerini; hastaların, onların refakatçilerinin, klinik doktor ve çalışanlarının moral motivasyonunu üst düzeyde tutacak, yüksek konforda bir mekan atmosferi yaratacak araçlarla desteklemişler.

Bu bağlamda, tasarımcıların temel hedefi, hastaların uzun tedavi süreçleri boyunca bulunmak zorunda kaldıkları hastane ortamları örneklerinin mümkün olduğunca dışına çıkıp, kendilerini rahat hissedecekleri ve bir tedavi merkezinde olduklarını unutacakları mekanlar oluşturmak. 

Birçok farklı modern tedavinin uygulandığı merkezde, tedavi odalarındaki renk seçimleri, mobilya ve malzeme kullanımı, doğal gösellerden yararlanılan özgün tasarımlar mekanın organik bir dengeye sahip olması ve kullanıcıları rahatlatmış hissettirmek için düşünülmüş.

Kemotermi Onkoloji merkezi, bir klinik olmasının yanısıra içerisinde farklı uzmanlık alanlarında doktor ofisleri ve toplantı odaları bölümlerini bulunduran bir mekan. Sonraki Mimarlık tasarım ekibi, bu bağımsız bölümlerin tasarımında; doktor, hemşire ve sağlık personelinin çalışma verimliliğini yükseltecek unsurları göz önünde bulundururken; hasta ve hasta yakınlarının doktor-hasta arası güven ve saygınlığının artırılmasını, dolayısıyla hasta motivasyonu artırıp ve iyileşme inancının pekiştirmesine katkı sağlayacak ortamlar yaratmayı da hedef aldıklarını belirtiyorlar. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :