Blu Klinik

mimarizm.com / 16 Ocak 2023
İnsana ve insan sağlığına hizmet eden AAD Architects imzalı Blu Klinik projesinde, geleceğin yeni nesil klinik anlayışına uygun bir tasarım hedeflenmiş.

AAD Architects, projeyi anlatıyor:

Blu Klinik, Estetik Tıp Merkezleri arasında, 18.000 metrekare oturum alanlı, Türkiye’nin en büyük ilk ve tek kompleks yapılı, tıp merkezi olma özelliğine sahiptir. Projenin bulunduğu lokasyon, İstanbul’un en prestijli projelerinin ve yaşam alanlarının bulunduğu bölge olan Vadi İstanbul’dadır.

Klinik, üst düzey steril saç ekim operasyon bölümleri, farklı branşlarda medikal estetik bölümleri, tam teşekküllü ameliyathaneleri, teknolojik tedaviler içeren diş klinikleri ve genel sağlık birimleri ile çok sayıda sağlık birimini içeriğinde barındıran bir yapıdır.

Tasarımın odağında da, insan ve insanın yüksek teknoloji ve sanatla yoğurulmuş estetikle bütünleşmesi olan tesiste, “gelecek nesillere ilham veren yeni klinik tasarımı” hedeflenmiştir. Yurt içi ve yurtdışı hastalarının otel konforunu aşan VIP odalarda konuk edildiği tıp merkezinde, dikkatleri üzerine çeken ilk nokta; tasarımında  insan biyolojisinden esinlenilmiş olması, doğal ve organik formlar kullanılarak, teknoloji ve sanat algısının müthiş bir ahenkte birlikteliğinin yaratılmasıdır.

Böylelikle, hem geleceği yansıtmakta, hem de insanın estetik görünümünde, zamanı istediği gibi geri alabiliyor olması vizyonunu da, kendi özünde hissettirmektedir.

Mekanlar mimarlar tarafından insanlar için tasarlanır. İnsana dair olan ve hikayesi ile hayat bulmasını sağladığımız projemiz, kendi sanatsal özgün varlığını oluşturmuştur. Bu projemizde tüm sanatsal öğeler bir bütünsellikle, birbirine gönülden bağlı ilerlemiştir.

Bu projede bir çok sanatçı ile birlikte çalıştık. Proje tamamlandığında, işverenlerimize mekan, “Her şey birbirini inanılmaz bir ahenkle tamamladı, evet bu bizim hikayemiz” dedirtmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :