U4 Marine Yönetim Ofisi

mimarizm.com / 23 Kasım 2020
KST Mimarlık, U4 Marine yönetim ofisinin cephe ve iç mekanlarını tasarlarken, sade ve minimal bir tasarımla canlı renklerin buluştuğu çağdaş ve yalın bir tarz benimsemiş.

Antalya Serbest Bölgesi'nde yer alan U4 Marine şirketinin yat iç mekan imalatlarının üretimini gerçekleştirdiği toplam 7500 m² 'lik tesisinin içerisinde bulunan ve 1100 m² alan ayrılarak oluşturulan idari ofislerinin cephe ve iç mekan tasarımı KST Mimarlık tarafından yapılmıştır.

Sektöründe uluslararası müşteri ağıyla hizmet veren şirketin kimliğinin doğru yansıtılması amaçlanarak sade ve minimal bir tasarımla canlı renklerin buluştuğu çağdaş ve yalın bir tarz benimsenmiştir. Işığın sadece iki cepheden alınabilmesi sebebiyle atölye tarafında bulunan birimlerin de doğal ışık alması amaçlanarak cam duvarlar kullanılmıştır.

Yapının giriş cephesinde mevcut tesisin tamamen sağır olan cephesi açılarak doğal ışıktan faydalanması ve çevresiyle ilişki kurması amaçlanmıştır. Giriş katında bulunan lobby alanı karşılama bankosu ile birlikte bekleme alanı, ön görüşmelerin yapıldığı ortak toplantı odası, atölye kısmına geçiş ve asma katta bulunan idari ofislerle bağlantıyı sağlayan merdivenden oluşmaktadır.

Asma katta merdiven bağlantısı ile ulaşılan hol ve koridorlardan yönetici odası, idari toplantı odası, design ofis, idari müdürlerin ofisleri ile birlikte mutfak ve servis mekanlarına ulaşım sağlanmaktadır. Firmanın atölye kısmının iş takibini kolaylaştırmak ve aynı zamanda denetim amacıyla design ofis kısmına sabit pencereler açılarak atölye kısmı ile de bağlantı kurulmuştur. Planda mekan yerleşiminin getirdiği köşe hatları bombeli özel üretim cam duvarlarla yumuşatılmış ve estetik görünüm kazandırırken iş kazalarına engel olması amaçlanmıştır.


U4 Marine Yönetim Ofisi Fotoğraf - Resim Galerisi

U4 Marine Yönetim Ofisi Çizim - Resim Galerisi

Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :