Palm Marin Konutları Satış Ofisi & Örnek Dairesi

mimarizm.com / 30 Mart 2020
Mimari ve iç mimari projesi Renda Helin Design & Interiors tarafından hayata geçirilen Palm Marin Konutları satış ofisi ve örnek daire tasarımında güneş ve marina temalarından esinlenilerek projenin konumuna atıfta bulunulmuş.

Mutlu Global İnşaat’ın yatırımını ve uygulamasını gerçekleştirdiği Palm Marin Konutları satış ofisi ve örnek dairesi Yakuplu Marina’nın yanı başında, deniz ve marina manzarasına hakim konumuyla özel bir projedir. Renda Helin Design & Interiors tarafından mimari ve iç mimari projesi hayata geçirilen satış ofisi ve örnek daire tasarımının temel çıkış noktaları güneş ve marina temalarından esinlenilerek projenin konumuna atıfta bulunmaktadır. 

Satış ofisi güneş ışığının denizaltında oluşturduğu efekti yansıtan detaylarla kurgulanmıştır. Yapının giriş bölümünde yer alan aydınlatma elemanları güneş ışınlarını temsil etmekte ve denizin derinliklerinde oluşan ışık hüzmesine dönüşmektedir. Ofis ve toplantı bölümlerinde ise denizin doğal tonlarından turkuvaz rengi tercih edilmiş olup aydınlatma elemanları deniz canlılarından esinlenerek yorumlanmıştır.

Lüks yaşam stilinin ve aynı zamanda fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu örnek daire çocuklu ailelerin tercih edebileceği 4+1 daire tipine uygun şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, denize ve teknelere tutkusu olan yat sahibi bir çiftin çocukları ile birlikte yaşayabileceği bir ev olarak planlanmış ve dekore edilmiştir. Günlük hayatın karmaşasından uzak, sakin bir yaşamı vaat eden tekne yaşamından yola çıkarak tasarlanan evin her bir mekanı kendi içerisinde fonksiyonel hale getirilmeye çalışılmıştır. Mavi rengin hakimiyetinde doğal tonların kullanımı denizi simgelerken, altın rengi kullanımı ise güneşi ve güneş ışınlarını vurgulamaktadır.

Tüm evde mümkün olduğunca doğal ve doğal görünümlü malzemeler, dokular kullanılmıştır. Evin kalbi salon bölümünde gösterişli detaylarla, altın ve siyah renklerinin hakim olduğu aksesuarlarla günümüz trendleri temsil edilirken, duvarlarda beyaz rengin yarattığı ferah ve geniş mekan algısı evin genelinde de sürdürülmüştür. Zeminlerde kullanılan malzeme ve renk seçimlerinde de mümkün olduğunca açık renk tonlarından yana ilerlenmiştir. Beyaz rengin ön planda olduğu mutfak alanı sizi bir yatın güvertesine götürürmüşçesine, son derece dinlendirici, sade ve modern bir görünüme sahiptir. Özel üretim mutfak dolapları depolama ihtiyacına işlevsel ve yalın detaylarla çözüm getirmektedir. 

Projenin çıkış noktası olan denizi vurgulayan, uçsuz bucaksız bir boşluğun temsilcisi Pantone’nin 2020 rengi klasik mavi tonundaki kütüphanenin yer aldığı çalışma odasında güneşe atıfta bulunan altın rengi ile birliktelik sürdürülmüştür. Hayal kurmanın kaçınılmaz olduğu mekanda aksesuar seçimlerinde denizcilik ve seyyah olma tutkusu ilk bakışta göze çarpmaktadır. 

Ebeveyn yatak odasında lüksü temsil eden detaylardan vazgeçilmeksizin daha dingin bir atmosfer yaratılmıştır. Hayatı kolaylaştıracak detaylarla ferahlık hissi ve konfor ön planda tutulmuştur. Gardrop bölümüne ve depolama alanlarına geniş yer ayrılmıştır. Aydınlatma elemanları güneş ışınlarını temsil edercesine denizin derinliklerinde oluşan ışık hüzmesine dönüşmektedir.  


Palm Marin Konutları Satış Ofisi & Örnek Dairesi - Fotoğraflar - Resim Galerisi

Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :