Odeabank Şube Tasarımı

06 Temmuz 2015
Perakende, ticari ve kurumsal bankacılık hizmetlerinin en son teknolojik uygulamalarla sunulduğu şube konsept tasarımında, müşterilerin bireysel ilgi ve istekleri ön planda tutularak, onlara kendilerini özel hissettirecek bir şube vaat ediliyor.

Müşteri memnuniyetinin merkez alındığı, hızlı ve kaliteli servis anlayışını destekleyen teknolojilerle donatılan Odeabank’ın ilk şubesi İstanbul Maslak Olive Plaza’da açıldı. ‘i-am’ deneyim tasarımcılarının yaklaşımıyla hayata geçirilen Odeabank şubelerinin özgün mimarisi; müşterilerine bankacılık anlayışındaki saydamlık, güvenilirlik ve samimiyeti bir bütün olarak ortaya koyuyor. Perakende, ticari ve kurumsal bankacılık hizmetlerinin en son teknolojik uygulamalarla sunulduğu şube konsept tasarımında, müşterilerin bireysel ilgi ve istekleri ön planda tutularak, onlara kendilerini özel hissettirecek bir şube vaat ediliyor. Odeabank müşterilerine özgü tasarlanan şubelerin kıvrımlı hatları ilk bakışta göze çarpan ayrıntılardan. Şube girişinde yer alan karşılama bankosu içeri giren müşterinin gereksinimine yönelik doğru yönlendirme yapıyor.

 

Şubenin konsept tasarımında bekleme alanı için getirilen yenilikler de dikkati çekiyor. Müşteriler için belki de en sıkıntılı geçen bekleme süreci yenilikçi tasarım fikirleriyle eğlenceli hale geliyor. Kullanıcılara açık i-pad’ler, dev boyutlu ekranlardan internete ve bütün banka hizmetlerine kolayca ulaşılabilirlik sayesinde sıkıntılı bekleyiş anları keyifli anlara dönüşüyor. Bankacılıkta olmazsa olmaz samimiyet duygusu ve birebir iletişime geçme gereksinimine yanıt verecek tasarım yaklaşımıyla müşterilere özgün bir deneyim alanı ilk karşılamadan kendini belli ediyor.Müşteri ile şube çalışanı arasındaki mesafeyi en aza indirgeyen gişe tasarımları açık iletişime olanak sağlıyor. Gişe işlemleri sırasında kullanılacak tabureler müşterilerine rahatlık ve güven hissi veriyor. Müşterilerle yapılacak birebir görüşmeler için tasarlanan saydam toplantı odaları samimiyet ve saydamlık duygusunu destekleyici şube konsept tasarımına getirilen yeniliklerden. Şube vitrinindeki dokunmatik ekranlar sayesinde banka hizmet ve işlemleri konusunda 24 saat bilgi almak da olanaklı.

*Bu proje YAPI Dergisi'nin 376. sayısında yayımlanmıştır.


Odeabank Şube Tasarımı - Resim Galerisi

Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :