MBD PRO

mimarizm.com / 05 Temmuz 2021
Liona Mimarlık tarafından iç mimarisi tasarlanan ve uygulanan MBD PRO projesi; tüm yapısal ihtiyaçlar göz önüne alınarak bir bütün olarak tasarlanmış ve bu tasarıma uygun biçimde hayata geçirilmiş.

Proje, Sinpas Flat Ofis gibi pek çok ofisin farklı metrekarelerde ve tasarım alanlarında iş yaşamını sürdürdüğü, tesisin sosyal ve fiziksel birçok konuya çözüm üretebildiği bir binada hayata geçirilmiştir. 

Tasarım ekibi sınırlı bir metrekarede firmanın ihtiyacı olan tüm fonksiyonları tam ve kusursuz bir şekilde konumlandırmaya çalışırken aynı zamanda kullanıcıların görsel ve fiziksel olarak mutlu olabilecekleri her çözümü de projeye eklemiştir. 

Çekim günleri dışında yönetici ofis ve toplantı mekanı olarak kullanılması sağlanan stüdyo alanı böylece çok amaçlı bir kullanıma kavuşmuştur. 

Açık ofis ve sosyal iletişimi güçlendirecek kafe alanı şirketin adeta kalbi olarak odak noktasında planlanmıştır. 

Reji ve seslendirme odası mekanları ile de hem ses ve akustik ihtiyaçlar karşılanmış hem de teknolojik çözümler sayesinde canlı yayın yapılabilecek düzeyde bir stüdyo alanına ulaşılmıştır.

Proje, zemin, duvar ve tavan kaplamaları, mobilya, akustik kaplama, bitki dengesi ve aydınlatmalar ile tüm yapısal ihtiyaçlar göz önüne alınarak bir bütün olarak tasarlanmış ve bu tasarıma uygun biçimde hayata geçirilmiştir.

Renk, doku ve malzemelerin seçimi, kullanıcıların mekan içinde rahat çalışabilmelerine yardımcı olacak şekilde gerçekleştirilmiş, bu sayede sağlanan denge ve uyum sayesinde markanın kurumsal kimliği ile de bir uyum yakalanabilmiştir.

Kiralanabilir büyük ofis alanlarında sıkça rastlanan problemlerden biri de her ofisin aynı oranda doğal ışık ve doğal hava alamıyor olmasıdır.

 

Çalışan psikolojisi için son derece önemli olan doğal ışık, her ne kadar mekanın bina içindeki konumundan dolayı proje alanında mümkün olamamış olsa da, aydınlatma seçimleri ve yeşil bitki kullanımı ile bu duruma tatmin edici bir çözüm üretilmeye çalışılmıştır. 

Aynı zamanda içinde bulunulan salgın dönemi göz önüne alınarak doğru klima ve havalandırma sistemleri tercih edilmiştir.

En önemli işlevin stüdyo ve ses odaları olduğu bir prodüksiyon şirketi için, ses izolasyonu, akustik, light box, green box gibi aydınlatma ve perde seçimleri projede büyük önem taşıdığından, başarılı bir yayında olması gerekli tüm teknolojik altyapı konuları projeye eksiksiz biçimde eklenmiştir.

Yerleşim Planı


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :