RDM’S Design & Architecture - "Akdeniz Yolu"

16 Temmuz 2014


Geceye, deniz börülcesi yatağında levrek dolgulu portakal aromalı raviolone ile katılan RDM'S Design & Architecture ekibi, tadımın ardından, lezzet konusunda ilk sıralarda yerini aldı.

Tarife "Akdeniz Yolu" adını verdiklerini belirten RDM'S Design & Architecture kurucusu Y. Mimar Erdem Şeker, Archichef deneyimine ilişkin şunları söyledi:

"Türk mutfağının yarattığı çağrışımla 'İtalyan mantısı' olarak adlandırılan ravioli, aynı mantıkla hazırlanıyor. Gerçi ben ravioliyi kendime göre çizerek şekillendirmeye çalıştım ama Eataly'nin sempatik şefi Claudio kabul etmedi (gülüyor). Elimizde olan kalıpla, makine yardımı ile doldurduk hamurları."RDM's Architecture usulü raviolone:

Vermek istediğimiz mesaj Akdeniz'in, Türkiye ve İtalya arasında çok sıkı bir bağ kurduğuydu. İtalya ile Turkiye arasındaki en kuvvetli ve en yakın bağ da zaten Akdeniz kültürü. Biz de bu ilişkiyi baz aldığımızdan, raviolinin iç dolgusunda Akdeniz'de bolca bulunan Levrek balığı kullanalım dedik.İtalya'yı simgeleyen portakal ile Türkiye'de özellikle Ege Bölgesi'nde sıkça kullanılan deniz börülcesini tarife ekleyerek, vermek istediğimiz mesajı daha da ndirmeye çalıştık. Börülceyi raviolinin altına yatak olarak döşeyip, porakalı da üste sos olarak serptik. Ayrıca deniz börülcesini hazırlarken de limon yerine portakal ile pişirdik. Portakal, deniz börülcesi, levrek ve ravioli... Sonunda ortaya gerçekten lezzetli bir yemek çıktı. Aslına bakarsanız bu kadar başarılı bir sonuç beklemiyordum. Bana da sürpriz oldu!


İstanbul'un Mimar Şeflerinden Tarifler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :