Özellikle yavaş çalışması istenen site

01 Nisan 2009Site nasıl bir amaç ile yayına başladı?

Sitenin İki temel amacı var.  Birincisi az önce tarif ettiğim çerçevede bilgi üretmek, bir bilgi alanı olmak, ikincisi ise benzer çalışmalarda bulunan insanları bir araya getirmek.

mekanar.com nasıl bir yayın politikası izliyor?

Öncelikle mekanar.com bir haber portali değil. Bugün Türkiye'de mimarlık alanında yayın yapan internet siteleri daha çok haber portali niteliğinde. Tabi ki sadece haber üzerinden gitmiyorlar bahsettiğim haber portelleri, söylemek istediğim bu değil. Haber portalleri dışardan gelen bilgiye doğaları gereği daha çok bağımlılar. mekanar.com ise kendi ürettiği etkinlikler ve oluşturduğu gündem üzerinden içeriğini dolduruyor. Bu şekli ile de diğer internet sitelerinden tümden ayrılıyor. Sanırım şöyle bir benzetme yapmak yanlış olmayacak: Şu an ki mevcut mimarlık siteleri Radikal Gazetesi ise biz Radikal'in Pazar günü eki olan Radikal İki olmaya talibiz diyebilirim.

mekanar.com alışıldığının aksine, oldukça yavaş bir site. Ayda 4 ya da 5 defa, belli bölümleri yenileniyor sitenin. Bir haber portalı niteliğiniz olmayınca bu çok da doğal açıkçası. Bunu özellikle yaptık zaten. Çünkü amacımız yayıncılık yapmak değil, yayıncılık yapacağız ve siteyi güncel tutacağız diye bizi asıl yapmak istediklerimizden uzaklaştıracak bir çarkın içine girmek istemedik. Tabi ki siteyi takip edenlerin bu ritme alışmaları vakit alacaktır. Ama bir bilgi alanı olarak güvenilir ve sağlam bir kaynak olacağını umuyorum.


Hakkı Yırtıcı ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :