Deniz Egemen Acar

23 Ocak 2020

Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldum. 2018 yılının Eylül ayından itibaren de burada çalışıyorum. İlk olarak şantiye stajımı Emaar Square’ın konut binalarında yaptım. Okul stajımı burada yapmıştım. Okulumun son senesinde yarı zamanlı staja devam ettim.Okul bitince de BINAA’da tam zamanlı olarak çalışmaya başladım.

Mimari kaygıların ön planda olmadığı bir sektörde, BINAA’da bugüne kadar yapılan işlerin örnek teşkil edecek nitelik ve vizyonda olduğunu düşünüyorum. Ortaya çıkan tasarımların en iyi şekilde uygulanabilmesi için araştırma süreciyle ilerliyoruz, yeri geliyor firmalarla birlikte Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Bizim için de çok faydalı ve eğlenceli bir süreç haline geliyor.  

BINAA’da herkes kendi projesinden sorumlu ve proje süreçlerinde belirli bir görev dağılımı yok. Herkes dahil olduğu projenin tasarım, 3d modelleme, 2d çizim, görselleştirme ve sunum süreçlerinin içinde bulunuyor. Tasarımı bir bütün olarak ele aldığımız için projeye dahil olan ekip projenin her aşamasında yer alıyor ve böylece herkes projenin detaylarına hakim oluyor.

Burada bulunduğum süreçte;Sakarya’da kamusal ölçekte birçok farklı projede, Ovacık Villa Projesi başta yer almak üzere konut projelerinde ve Akdeniz Park Projesi gibi iç mekan projelerinde çalışma imkanım oldu. Şu anda Amerika’da bulunan bir otopark projesinin cephesi için konsept tasarım sürecine dahilim. 

Mimarlığı, yaptığınız işleri sevmeniz ve benimsemeniz gerekiyor. Burak Bey’in üniversitede yaptığı hocalığı ofiste de yaptığını söyleyebilirim. Dolayısıyla her gün yeni bir şey öğreniyorsunuz, çalışıyorsunuz ama aynı zamanda bir okuldasınız. Ofiste hiyerarşi olmadığı için herkesin düşüncesini paylaşabildiği bir ortam var ve bu bize tasarım süreçlerinde daha rahat ve esnek bir çalışma ortamı sunuyor.

En çok keyif aldığım proje ise, Ovacık Villa Projesi. Çünkü kendi içimizde yaptığımız bir projeydi ve bundan dolayı aklımızdakileri tam olarak yansıtabildiğimizi düşünüyorum. Süreçlerin başından sonuna kadar içinde bulunduğum için bende ayrı bir yeri var.


Burak Pekoğlu ile
BINAA Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :