"Yükselen Yetenekler" Ödüllerini Aldı

mimarizm.com / 02 Aralık 2011

Saray Alüminyum tarafından Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen öğrenci yarışması "Yükselen Yetenekler"in kazananları 30 Kasım Çarşamba akşamı düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

"Yükselen Yetenekler" adı altında her sene 'yüksek yapı' teması ile gerçekleşecek olan yarışmaların bu seneki konusu "Ataşehir - İstanbul Finans Merkezi" olarak belirlendi.

"Ataşehir - İstanbul Finans Merkezi Mimari Fikir Projesi Öğrenci Yarışması" nda öğrencilerden, İstanbul'un yeni finans merkezi olması öngörülen alanda, kentsel mekan gereksinimlerine çözüm üretmeleri istendi. Kayıt ve katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya, Türkiye ve KKTC'deki okulların mimarlık, şehir planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler başvurdu.

Seçici Kurulu, Bünyamin Derman, Kerem Erginoğlu, Ali Osman Öztürk, Salih Sekban ve Brigitte Weber'den oluşan yarışmanın sonuçları 30 Ekim 2011 tarihinde açıklandı. Bir adet birincilik ödülü ile beş adet mansiyonun dağıtıldığı yarışmanın kazananları yarışmanın internet sitesinden duyuruldu.

30 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen ödül töreninde ilk konuşmayı, Saray Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saraylı yaptı. "Yükselen Yetenekler Yarışması'nın birincisinin ödüllerini vermek için bir araya geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başlayan Saraylı, "Ödülü düzenlemekteki amacımız, geleceğin mimarlarına destek olmaktı. 2012'de düzenleyeceğimiz ikinci yarışmada daha yüksek oranda katılım bekliyoruz" sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz ise yaptığı konuşmada, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Yükselen Yetenekler Yarışması'nı farklı bir konu ile 2012'de tekrar düzenlemeyi planlıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Birincilik Ödülü'nü kazanan Bengihan Fındık'a ödülünü Saray Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saraylı verirken; seçici kurul üyelerinden Brigitte Weber, Birinci Mansiyon Ödülü'nü, Doruk Can Özçifçi ve Mehmet Tan Akıncı'yi temsilen Necdet Özçifçi'ye teslim etti.  

İkinci Mansiyon Ödülü'nü kazanan Ferhat Bulduk ve Ayça Yazıcı'ya ödülünü seçici kurul üyelerinden Ali Osman Öztürk;
Üçüncü Mansiyon Ödülü'nü kazanan Gencay Çubuk'a ödülünü Ömer Yılmaz ;
Beşinci Mansiyon Ödülü'nü kazanan Okan Karakaş ve Benan Dönmez'e ödülünü Saray Alüminyum Proje Bölümü'nden Özgül Özkök takdim etti.

Dördüncü Mansiyon Ödülü'nü kazanan Onurcan Çakır ve Esra Can törene katılamadılar.

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :