YEM Kitabevi'nden Yılbaşına Özel Hediye Önerileri

mimarizm.com / 05 Aralık 2013

                        


YEM Kitabevi, YEM Yayın ve Çekmece Yayınları ile birlikte dünyanın saygın yayınevlerinin kitaplarını, yılbaşına özel düzenlediği %60'a varan indirim kampanyası ile kitapseverlere sunuyor.


Yılbaşı hediyesi olarak kitabı tercih edenler bu kampanyayla, YEM Kitabevi 'nin tasarım, kültür, sanat, moda tasarımı, mimarlık, iç mimarlık başlıklarındaki yerli ve yabancı kitap önerilerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilecekler.

Ülkemizde yapı ve tasarım dünyasına en geniş kitap çeşitliliğiyle uzun yıllardır hizmet veren YEM Kitabevi'nin 10 Aralık 2013 – 11 Ocak 2014 tarihleri arasında geçerli olacak yılbaşı kampanyasında öne çıkan kitaplar; mimarlık, iç mimarlık, kültür, sanat, ürün ve moda tasarımı alanlarına ait güncel ve kapsamlı bir seçkiden oluşuyor.


YEM Kitabevi'nden okumayı sevenlere yılbaşı hediyesi önerileri:

Her yaştan herkese, A'dan Z'ye kitaplar

- Resim, heykel, arkeoloji ve mimarlık üzerine hazırlanmış ilk ve en kapsamlı Türkçe başvuru kaynağı olma özelliğini koruyan Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi ile "sanat", madde madde tüm detaylarıyla yanı başınızda…

- Bir çocuğun, ailece yaşayacakları evin bir mimar tarafından tasarlanması ve ardından inşa edilmesi sürecini ayrıntılarla, adım adım, tehlikesizce öğrenmesinin yolu, şantiyeye gitmek yerine Çocuklar İçin Şantiye Günlüğü 'nü okumak olacak!


Tarihte keyifli ve öğretici yolculuklara çıkaran kitaplar

- Semboller Nasıl Okunur
, yeryüzünde eski çağlardan günümüze sanatta kullanılan sembollerin zengin kavram dünyasını ayırt edip anlamayı amaçlayan pratik bir giriş kitabı. Sembollerin dünyasına bu kitapla adım atın…

- Osmanlı'nın İstanbul'u, İstanbul'daki Osmanlı mimari mirasını adım adım keşfetmek isteyenler için bir rehber kitap. Dünyaca ünlü mimarlık tarihçimiz Prof. Doğan Kuban, Fetih'ten Cumhuriyet'e kadar geçen süreçte Osmanlı'nın son başkenti İstanbul'da yapılan camilerden saraylara, hamamlardan çeşmelere, farklı tipoloji ve ölçekteki 112 eser üzerinden Osmanlı mimari mirasını bu rehber kitapta okuyucuya sunuyor.

- Dünyaca ünlü mimarlık tarihçimiz Prof. Doğan Kuban tarafından yazılan, hazırlanması yaklaşık 5 yıl süren Osmanlı Mimarisi ile yüzyıllarca Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarında hüküm süren Osmanlı'nın mimarlığa yaklaşımının ayrıntılarını bileceksiniz.

- Yayımlandığı yıl Amerika'da çoksatanlar listesine giren Brunellesci'nin Kubbesi ile Floransa'daki ünlü Santa Maria del Fiore Katedrali'nin yapım öyküsünü öğrenecek; Ross King'in, mimarın kişisel serüveninin yanı sıra dönemin savaşları, siyasal entrikaları, ağır çalışma koşullarını içeren dramatik anlatımıyla Ortaçağ İtalyası'na uzanacaksınız.

- Tao Te Ching Çinli filozof Lao Tzu'nun İÖ 6. yüzyılda yazdığı düşünülen bir yapıt. Bundan 2500 yıl öncesinin bilgi ortamında, doğa-insan ilişkisini dinsel ve mistik yorumlara bulaştırmadan anlatan ve insanın doğayı izlemesini öneren bir öğütler kitabı Prof. Doğan Kuban yorumuyla Lao Tzu Tao Yolu Öğretisi

- M. Şinasi Acar'ın yıllar süren Osmanlı kültür ve sanat tarihi üzerine yaptığı araştırma ve incelemelerin ürünü olan Osmanlı'dan Bugüne Gözümüzden Kaçanlar , gözümüzden kaçmış (belki de göz ardı edilmiş), kamuoyunca yanlış, eksik ya da az bilinen kimi konuları okuyucularla paylaşıyor.


Kavramların derinliğine ulaştıran felsefe kitapları

- Gilles Deleuze ve Félix Guattari'nin yapıtları son zamanlarda diğer sanat dallarında olduğu gibi mimarlık ve tasarım alanlarında da geniş yankı bulmuş, birçok mimar ve mimarlık kuramcısına esin kaynağı olmuştur. Mimarlar için Deleuze ve Guattari 'de bu iki düşünürün ortaya attıkları kapsamlı ve karmaşık fikirler, özellikle mimar ve tasarımcıların ufkunu genişleterek, onların ifade olanaklarıyla ilgili önyargılarını kırmalarını ve mimarlığı düşündüklerimizin ve yaptıklarımızın içine yedirerek yaşamın dokusuna ait kılan yaratıcı konseptler ve işler çıkarmalarını sağlayacak.

- Mimarlar İçin Heidegger , modern mimarlığa yöneltilmiş en köklü ve ciddi itirazlardan biri olarak bugün hâlâ çokça tartışılan bu metin ile, yazıldığı dönemin koşullarını, filozofun dünyası içindeki yerini ve aldığı tepkileri de dikkate alarak açımlamaya çalışıyor.

Mimarlık ve felsefe, daha önce hiç bu kadar açık ve kesin bir şekilde "karşı karşıya" gelmemişti… Tekil Nesneler: Mimarlık ve Felsefe 'de, bir filozof ve bir mimar, Jean Baudrillard ve Jean Nouvel, her ikisinin de yapıt ve araştırmalarına kaynaklık eden "tekillik" motifi üzerine yaptıkları denemede, çağımızı ilgilendiren temel, yakıcı sorunlara değiniyorlar. Ütopyacı ruhu hortlatarak geleceğin şehrini hayal ediyorlar. Saydamlık ideali ya da ideolojisinin, siyasetten mimarlığa, hemen her alana nasıl yavaş yavaş nüfuz ettiğini soruşturuyorlar.


Biçimini tarifinden alan lezzetli kitaplar

Yılbaşında sevdiklerinizi iştah kabartan bu kitaplarla mutlu edin! Şekilli tarifler ve lezzetli magnetler; pratik tarifleri, iştah açıcı fotoğrafları, kolayca bulunabilir malzeme kullanımı ile dikkat çekiyor. Kitaplar, içindeki tariflerin yanı sıra bu tarifleri sunum biçimiyle Yılbaşı ve özel günler için çekici ve anlamlı hediyelere dönüşüyor.


Bu kitapları yemek isteyeceksiniz!

- Dünyada yarım milyondan fazla satan 'Pizza' kitabı yardımıyla, evde pizza yapmak artık çok kolay. Misafirlerinize, çocuklarınıza dışarıdan sipariş vermek yerine, ev yapımı, taze ve sağlıklı pizza yedirmeye ne dersiniz? Bu pizza şeklinde, sert kapaklı, bu yuvarlak kitapta 50'den fazla tarif var. Evde pizza yapımının tadına vardığınızda, iyi bir İtalyan restoranı aramanıza gerek kalmayacak, nasılsa şefleriyle yarışabilecek kadar ustalaşacaksınız.

- "Makarnayı makarna yapan üstündeki sostur" desek abartmış mı oluruz!? Bizce lezzetli bir makarna abartıyı hak ediyor… Sağlıklı ve lezzetli soslarla hazırlanmış puttanesca soslu spagetti, kabaklı tekerlek makarna, ızgara yaz sebzeleriyle süslenmiş penne, patlıcan soslu taglietelli, kum midyeli linguine gibi farklı çeşitteki makarnaları içeren tam 58 tarif, Çekmece Yayınları'nın yuvarlak şekilli ‘Makarna' kitabında.

- Bu kitap bir turta kadar lezzetli görünüyor! İnsanlar, binlerce yıldır mutluluğu tatlıda buluyor. ‘Tart ve Turta' kitabı mutluluğa büyükçe bir dilim katkıda bulunuyor. 55 farklı tarif ile tatlıların eşsiz dünyasında bambaşka bir yolculuğa çıkacaksınız. Evde yaptığınız turtaların kokusu misafirlerin başını döndürdüğünde ününüz mutfağınızın sınırlarını aşacak.

"Tarifi nereye yazdım? Yemek defterim nerede? Bu tarifi yazmışım ama nasıl yapıldığını unuttum!" söylemleri tarihe karışıyor, tarifler artık tam karşınızda buzdolabına yapıştırdığınız kitaplarda… Çekmece Yayınları'nın lezzetli magnetler dizisi ‘Browni', ‘Kremalı Kurabiye', ‘Mini Kek'. Bu kitaplar mutfağınıza çok yakışacak. Bu tarifler sayesinde tatlı tariflerinin ve en ünlü blogların aranılan yüzü olabilirsiniz.

- Kusursuz bir brownie'nin içi yumuşak, üzeri ise sert ve kuru olmalıdır. Bunu yapmanın yöntemleri Çekmece Yayınları'nın mıknatıslı ‘Brownie' kitabının içinde duruyor. 30 harika brownie tarifinin yer aldığı kitabı, istediğiniz herhangi bir metal yüzey üzerinde kullanabilirsiniz.

- Mıknatıslı ve kurabiye şeklindeki ‘Kremalı Kurabiye' kitabında, 30 farklı kurabiye tarifi yer alıyor. Hem de iki kurabiyenin arasını süsleyecek, harika tatlarda çeşit çeşit krema tarifiyle birlikte. Kremalı kurabiyeler, özel misafirler için en doğru seçim olacak.

- Kekler diyarında kaybolmak istiyorsanız bu kitabı kesinlikle almalısınız. 30 farklı kek tarifinin yer aldığı, mıknatıslı 'Mini Kek' kitabıyla, mutfakta çok eğleneceksiniz. Partilerin vazgeçilmezi mini keklerin en kolay tarifleri, çocukların seveceği süsleme önerileri bu kitapta.

Çekmece Yayınları'nın mıknatıslı kitap serisinin en son üyesi ‘Kurabiye' , herkesin içindeki kurabiye canavarını doyuracak. 30 farklı tarifle, her gün yeni bir kurabiye deneyebilirsiniz. Kitaptaki tarifler, beş çayında, beslenme kutusunda sağlıklı ve ev yapımı kurabiyelere yer açmak bir fırsat sunuyor. Kurabiye kitabı, anlaşılır tarifler, iştah acıcı fotoğraflarla evde kurabiye yapma geleneğini yaşatacak. Dünyanın saygın yayınevlerinden hediye seçenekleri

- Çağdaş mimarlık pratiği konusunda temel tüm bilgileri içeren bir referans kitabı 2000 yılından günümüze gerçekleştirilen en önemli 1.000'in üzerinde yapı 800 sayfalık tek ciltte "The Phaidon Atlas of 21 St Century World Architecture" yer alıyor. Uluslararası bilinirliğini kanıtlamış mimarların işlerinin yanı sıra yeni kuşak yıldız mimarları ve kendi ülkesi dışında henüz tanınmayan mimarların işlerini bu kitapta bulacaksınız.

- İstanbul'da yaşamış, kenti ve tarihi çok iyi araştırmış bir yazar olan Roger Crowley'in "Constantinople The Last Great Siege 1453" adlı çalışması, bilimsel tavrıyla güvenilir bir kaynak oluşturmakla kalmıyor, roman akıcılığında bir okuma tadı da veriyor.


Decade / Phaidon, Photograpy The Masters / Scala, Civilizations / Scala, Design / Scala, Single Family Houses/ DOM, Modernisme Art Nouveau In Barcelona / Fkg


- Fotoğrafın ustaları ve son 10 yılın en akılda kalan olaylarına farklı objektiflerden bakış Decade serisi , Phaidon Yayınevi'nin özellikle belgesel fotoğrafçılığında en önemli ajans ve fotoğrafçıların ödüllü çalışmalarıyla dünya tarihinin son 10 yılına damgasını vurmuş olaylarını en etkileyici karelerle fotoğraf severlere sunuyor.

- Evinize, bahçelerinize ve teraslarınıza en ünlü tasarımcıların dokunuşlarını yansıtın. Mimari, iç mimari ve dekorasyon alanlarında yayınladığı ve tüm dünyada büyük ilgiliyle karşılanan Frechmann ve Dom y ayınevlerinin, mimarlık, iç mimarlık ve dekorasyon kitaplarıyla alanında isim olmuş tasarımcıların en etkileyici çalışmalarına göz atma şansına ulaşabilir, yaşam alanlarınıza fark katacak ipuçlarını bulabilirsiniz.

YEM Kitabevi'nin kampanyaya dahil ettiği ve diğer tüm kitaplar YEM Kitabevi'nin Beşiktaş ve Fulya'daki mağazalarından ve www.yemkitabevi.com adresinden satın alınabilir.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :