USC'den Mimarlık Doktora Programı

mimarizm.com / 08 Mayıs 2008

Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC) Mimarlık Fakültesi, gelecek sonbaharda kayıtları başlayacak yeni bir doktora programı açtığını duyurdu. Mimarlık ve mühendislik firmalarında araştırmalara liderlik edecek veya akademik çalışmalar yapacak mezunlar yetiştirmeyi amaçlayan program, yapı bilimleri ve teknoloji konusuna odaklanacak. Doktora programı, 3 yıl sürecek.

 

Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Doktora Programı Başkanı Douglas Noble, USC'nin 1965-1985 yılları arasında sürdürdüğü, ancak şimdi yürürlükten kaldırılmış olan yapı bilimleri doktora eğitimine dayalı bu programı açmaya 8 yıl önce karar verdiğini söylüyor. Çalışmaların 8 yıl sürmesinin en büyük nedeninin finansal olduğunu belirten Noble, "Bu bir üniversite için maliyetli bir girişim. Çalışmalar bu nedenle yavaş ilerledi" diyor.

 

İlk mezunlarını 2011 yılında verecek olan doktora programını, nakil öğrenciler daha erken bitirebilecek. Ayrıca USC'de mimarlık mastırı yapan öğrenciler, çalışmalarına doktora programı ile devam edebilecek.

 

Eğitimin ilk birkaç yılında özellikle yapı bilimleri ve teknoloji konularına odaklanılacak. Ancak tarihi eserlerin korunması veya tarih ve teori gibi çalışma alanları hakkında da bilgi verilebilecek.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :