TSMD'nin Mimarlı Proje Gezileri Başladı

mimarizm.com / 03 Nisan 2014


Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) eğitime katkı projelerini sürdürüyor. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, 28 Mart Cuma günü Ankara'nın 3 önemli yapısını mimarları ile birlikte yerinde gördüler.


TSMD ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümü organizasyonu ile gerçekleşen "3 Mimar 3 Yapı" gezisinde öğrenciler, Dernek üyelerinin projeleri olan Melek İpek Kız Öğrenci Yurdu, Tepe Prime ve TSK Özel Bakım Merkezi'ni mimarları ile birlikte görme fırsatı yakaladılar.

İlk olarak, Melek İpek Kız Öğrenci Yurdu binası proje müellifi Yeşim Hatırlı öncülüğünde gezildi. Alışılmış yurt yapılarından ayrışan bir tasarıma sahip yapıyı gezen öğrenciler, farklı bir örnek deneyimlemiş oldular.Gezinin ikinci durağı Tepe Prime oldu. Ali Osman Öztürk'ün müellifi olduğu projenin ofis daireleri, Süreyya Atalay ve Canan Karakaya öncülüğünde öğrenciler ile birlikte gezildi.


Son olarak, Hasan Özbay'ın proje müellifi olduğu TSK Özel Bakım Merkezi binasını ziyaret eden öğrenciler, sosyal yapı örneği açısından önemli bir yapıyı yerinde görme fırsatı yakaladılar.Proje müellifleri gezi sonrası TSMD Mimarlık Merkezi'ne gelerek, projelerini görseller ile desteklenen sunumlar üzerinden öğrencilere aktardırlar. Sunumların ardından öğrencilerden gelen sorular eşliğinde projeler yeniden masaya yatırıldı.

Etkinlik bitiminde, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Prof. Dr. Osman Tutal mimarlara ve TSMD'ye teşekkür yazılarını takdim etti.

Mimarlık ortamına ve öğrencilerine katkı sağlayan TSMD geziler, önümüzdeki günlerde farklı mimarlar ve yapılar ile devam edecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :