Televizyon ile Kente Destek; Urban Tv

Filiz YAVUZ / 10 Kasım 2008Kent yaşamı ve ekoloji üzerine odaklanan uluslararası televizyon festivali "Urban-Tv" başladı. Madrid'de gerçekleştirilen bu ilginç ve ilginç olduğu kadar da iddialı etkinliğe ilgi büyük.

14 Kasım'da son bulacak olan dört günlük festival, çevreci görsel ve işitsel medyayı desteklemeyi amaçlıyor. La Casa Encendida ve Avatar Producciones işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğin yürütücülüğünü, Luis Miguel Domínguez ve Bienvenido León üstleniyor.Bu yıl altıncısı düzenlenen festivalde, son gün gerçekleştirilecek olan "Belgesellerin bugünü ve yarını" başlıklı sempozyum ile özellikle ekolojik belgeseller hakkındaki önyargılar değiştirilmek amaçlanıyor. Bu sayede de ekolojik belgeselcilik teşvik edilmesi planlanıyor.

Luis Miguel Domínguez ve Bienvenido León, ünü İspanya dışına taşan Urban-Tv'nin, çekilecek olan yüksek kaliteli filmler aracılığıyla kenti ve mimariyi korumayı önerdiğini söylüyorlar. Festivalin yürütücülerin, Urban Tv'nin kent yaşamına dair olan ilginç tartışmaları de desteklediğini eklemeyi ihmal etmiyorlar.Festival programındaki "Televizyonu dönüştürmek" başlıklı kongreye işaret eden ikili, televizyondaki yaratıcılık sayesinde topluma "değer yaratma" konusunda yardım edilebileceğini söyleyerek, bu konuda eğitime katkıda bulunan belgeselleri örnek veriyorlar.

İkili nihai amacını şöyle açıklıyor:

 "Biz bu küfelik olmuş fantastik medyayı canlandırmak konusunda istekliyiz" diyor.

 Festival programında üç belgesel filim, bir kurgu film, film yarışmayı ve yarışmada ödül alan filmleri bir araya getiren sergi yer alıyor.

Haber, Urban Tv'nin web sitesinden derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :