Tabanlıoğlu Mimarlık'ın RIBA Ödülü Onuruna Resepsiyon

yapi.com.tr / AA / 16 Aralık 2011

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın, Akfen Gayrimenkul Yatırımları tarafından gerçekleştirilen konut projesi Loft Bahçe projesi ile RIBA (Birleşik Krallık Mimarlık Enstitüsü ) Ödülü'ne değer görülmesi dolayısıyla İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğunda bir resepsiyon verildi.

Başkonsolos Jessica M. Hand himayesinde gerçekleşen resepsiyonda konuşan Murat Tabanlıoğlu, RIBA tarafından verilen ödülün büyük anlam taşıdığını ifade etti. Tabanlıoğlu, ''Artık İstanbul, dünyadaki yerini güncel projelerle ifade etme imkanı buluyor. Loft Bahçe projesine verilen ödül, bunu daha net bir şekilde ortaya koydu. Loft Bahçe bu anlamda, RIBA'nın saygın değerlendirmesi ile belirgin bir odak oldu'' dedi.

Loft Bahçe projesini ve ödülü değerlendiren Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ise şunları kaydetti:
    
''Loftlar, bir yaşam biçimi. Daha çok, entelektüel çalışma düzenini yaşam içine yaymış, işini ve sosyal hareketliliğini evinde bir araya getirmek isteyen insanların ilgi gösterdiği bir anlayış. Loftlarda yaşamak isteyenleri birleştiren nokta, daha fazla zamana ihtiyaç duymaları ve bu nedenle daha basit, kullanışlı, ferah bir mekan tercih ediyor olmaları. Türkiye'de, bu kavrama uyan, şehre entegre olmuş yapılar çok az. Loftlar, günümüzde kentli kültürün yaşam tarzı olmasının yanı sıra, çağdaş mimariye de referans oluyor.''
    
Resepsiyona İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Jessica M. Hand, RIBA Başkan Yardımcısı Peter Oborn, Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ile iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :