“Rusya’da Müteahhitlik Hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış”

yapi.com.tr / 14 Şubat 2011
Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı "34. Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul", Konuk Ülke Rusya Projesi kapsamında düzenlediği toplantılarla Türk ve Rus yatırımcıları konunun ilgilileriyle bir araya getirmeye devam ediyor. Yapı-Endüstri Merkezi'nin (YEM) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) / Türk- Rus İş Konseyi ile birlikte düzenlediği "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" toplantılarından ikincisi olan "Rusya'da Müteahhitlik hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış", 23 Şubat 2011 Çarşamba günü YEM'de gerçekleştirilecek.

Toplantıda yetkililer Rusya'daki müteahhitlik hizmetlerine yönelik fırsatlar hakkında katılımcıları bilgilendirirken, Yapı-Endüstri Merkezi'nin yapiveri.com sitesinde yer alan verilerle hazırladığı "Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu" ile sektöre dair genel bir değerlendirme yapılacak.

Bölgenin ve Türk yapı sektörünün en büyük buluşması 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un bu yıl ilk kez düzenleyeceği "Konuk Ülke Rusya Projesi" kapsamında, fuar öncesinde "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" toplantıları düzenleniyor. Yapı-Endüstri Merkezi ile DEİK Türk-Rus İş Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen toplantıların ikincisinde "Rusya'da Müteahhitlik hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış" konuşulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi'nde 23 Şubat 2011, Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan toplantıda, DEİK Türk Rus İş Konseyi, "OPORA ROSSII" Rusya Küçük ve Orta Ölçekli Girişimcilik Örgütü Meclisi, Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Müteahhitler Birliği, Gentes Grup, B+L Marktdaten, Rönesans İnşaat, Ant Yapı ve Capital Grup'un üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacaklar.

 

23 Şubat 2011 Çarşamba / "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantı 2
"Rusya'da Müteahhitlik Hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış"

Etkinlik Programı

15:30 – 16:00 Kayıt ve Kahve İkramı

16:00 – 16:15 Açılış Konuşmaları
Doğan Hasol, Yapı- Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı
İzzet Ekmekçibaşı, Gentes Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Türk-Rus İş
Konseyi Başkan Yardımcısı

16:15 – 17:00 I.Oturum: Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu ve Karşılaştırmalı
Türkiye- Rusya Sektör Sunumu
Barış Onay, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü
Martin Langen, B+L Marktdaten Kurucu Ortağı

17:00 – 17:15 Kahve Molası

17:15 – 18:15 II.Oturum: Rusya Federasyonu'nda Müteahhitlik  Hizmetlerine Yönelik Fırsatlar
Avni Akvardar, Rönesans İnşaat Rusya ve BDT Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı
Senih Kutay, Ant Yapı Genel Koordinatörü 
Elmar Alakbarov, Capital Group, Özel Projeler Direktörü
Evgeniy Slemenkov, "OPORA ROSSII" Rusya Küçük ve Orta Ölçekli Girişimcilik
Örgütü Meclis Üyesi, İnşaat ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı / Moskova Temsilcisi

18:15 – 18:30 Kapanış ve Değerlendirme Konuşması
Ildar Fattahov, Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Temsilcisi
TMB Temsilcisi, Türkiye Müteahhitler Birliği

"Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" başlığında Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek olan üçüncü ve son toplantı:

31 Mart 2011, Perşembe / "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" Toplantı 3
"Rusya'da İş Yapmanın Temel Adımları, Finansman -  Bankacılık – Lojistik - Mevzuat

 

"Konuk Ülke Rusya Projesi" Sektöre ve Türkiye Ekonomisine Fayda Sağlayacak

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu - Konuk Ülke Rusya Projesi
Fuarın "İş Geliştirme Platformu" kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan Konuk Ülke Rusya Projesi sektöre ve Türkiye ekonomisine fayda sağlayacak.

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen konuk ülke projesi sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak amacıyla düzenleniyor. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

Rusya Konuk Ülke Projesi'nin tanıtım faaliyetlerinin bir diğer ayağı olan Rusya'da gerçekleştirilecek olan çalışmalar ise dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden ITE Group ile imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında. Bu çerçevede Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Şubat ayında katıldığı Novosibirsk'te gerçekleştirilen Stroisib Building Week fuarının ardından Mosbuild (Moskova), Interstroyexpo (St. Petersburg) fuarlarına katılarak projenin ve fuarın tanıtımını etkinleştirecek.

Bu yıl gerçekleştireceği yenilikler ve büyüyen alanı ile sektöre ve iş dünyasına olan katkısını artıracak olan 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece'de düzenleniyor. Fuar bu yıl, 1.100 katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetini; 81.000 m2 alanda 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, "Türkiye'nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı" olma özelliğini taşıyor.

Detaylı bilgi ve katılım için lütfen tıklayınız.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :