"Projeler/Yapılar 7: Ulaşım Yapıları" Yayımlandı

mimarizm.com / 08 Mayıs 2013

YEM Yayın'ın "Projeler/Yapılar" dizisinin yedinci kitabı Ulaşım Yapıları raflardaki yerini aldı.


"Projeler/Yapılar 7: Ulaşım Yapıları", Türkiye'den ve dünyadan önemli mimarların seçkin ulaşım yapısı projelerinden oluşuyor. Kitapta, son birkaç yılda, 17 mimar/mimarlık grubu tarafından dünyanın 24 ayrı noktasında gerçekleştirilen 26 ulaşım yapısının tasarımları, "Havalimanları", "Otobüs Terminalleri" ve "Tren, Metro, Teleferik İstasyonları" adlı üç bölüm altında sunuluyor.


Otobüs duraklarından havalimanlarına en özgün ulaşım yapıları

Ulaşım Yapıları, küreselleşmenin etkisiyle ve olanaklarıyla geçmiş dönemlere oranla çok daha fazla seyahat eden günümüz insanının gereksinim duyduğu hız, çok işlevlilik, iletişim olanakları, konfor vb. özellikleri sunan ulaşım yapılarından seçkin örnekler sunuyor. Kitaptaki yapılar, çok yalın tasarlanmış küçük ölçekli otobüs duraklarından çokişlevli tasarlanarak yapı teknolojilerinin sunduğu en son olanaklarla inşa edilen uluslararası havalimanlarına uzanan bir perspektifte veriliyor. Kitap, bina tipolojisi, modern ve geleneksel yapı malzemesi kullanımı, modern yapım teknikleri, topografyaya, mimari ve kentsel dokuya uyum vb. konularda başarılı örnekleri bir araya getiriyor.

Projeleri özel çekilmiş renkli fotoğraflar, planlar, kesitler, görünüşler ile aksonometrik çizimlerin yanı sıra açıklama metinleriyle anlatan Ulaşım Yapıları, mimarlar, mühendisler, şehir plancıları, kentsel tasarımcılar, içmimarlar için bir başvuru kitabı olmasının yanı sıra mimarlık ve tasarım öğrencilerine de Türkiye'den ve dünyadan seçilmiş projeleri inceleyerek kendi tasarım çalışmalarında yararlanabilecekleri değerli bir kaynak sağlıyor.

YEM Yayın'ın "Projeler/Yapılar" dizisi altında yayımlanan önceki kitaplar; Konutlar, Ofisler, Eğitim Yapıları, Kültür Yapıları, Müzeler ve Peyzaj Tasarımı adlarını taşıyor.


Projeler/ Yapılar 7: Ulaşım Yapıları

Editör: Burçin Yılmaz
YEM Yayın
1. Baskı
Nisan 2013
24x32 cm
160 sayfa
Karton kapak
400'e yakın renkli fotoğraf ve çizim

Projeler/Yapılar 7: Ulaşım Yapıları'nı satın almak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :