'Oteller Kenti' İstanbul'da

mimarizm.com / 17 Kasım 2008


İstanbul'daki oteller, Edip Cansever'in ‘Oteller Kenti' adlı şiir kitabına ev sahipliği yapacak. Kitap,  Hümay Güldağ ve Metin Belgin tarafından sahnelenecek. Gösteriye piyanist Baki Duyarlar caz ritimleriyle eşlik edecek.

Yalnızlık temasının işlendiği ‘Oteller Kenti'nin ilk durağı Armada Otel. İlk gösterinin 18 Kasım'da Armada Otel'de yapılacak olması, İstanbul kent kültürünün canlandırılması açısından önem taşıyor.

Hayatının önemli bir bölümünü otellerde geçiren Cansever, otelleri yabancılaşmanın bir sembolü olarak görür. Oteller O'nun için çağdaş bireyi, yalnızlığı ve çaresizliğiyle ile birlikte hapseden dar ve kısıtlı mekanlardır.
 
"Oteller Kenti"nden

"Oteller Kenti"nde yalnızca insanlar insanlara yaklaşıp kopmuyor. Onların yedeğinde nesneler de aynı işlemi sürdürüyorlar. Acılarını iyi tanıyan Bayan Sara ise, cin kadehlerinin eşliğinde değişik bir orkestraya katılıyor; "Dişi bir İsa" gibi kendi kendini yaşama ya da ölüme çiviliyor. Doğrusu iyi bilmiyorum, yaşama mı, ölüme mi ? Bütün bildiğim bilemediklerimden sızan bir kan gibi kitabı kendi rengine boyuyor... "

18 Kasım'da 20.00-20.50 saatleri arasındaki ilk gösterinin ardından, eser diğer İstanbul otellerinde de sergilenecek.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :