Mimarlık Dünyasında Bu Hafta | 4-11 Eylül

mimarizm.com / 11 Eylül 2015


Uluslararası mimarlık ve kent gündeminde haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik...


- Antonio Gaudi'nin 30 yaşındayken tasarladığı, UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer alan Barselona'daki Casa Vicens müzeye dönüştürülerek 2016 yılının ikinci yarısında ziyarete açılacak.


- Herzog & de Meuron'un Chelsea Futbol Kulübü için tasarladığı stadyum projesinden yeni görseller yayınlandı.


- İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle, yaratıcı endüstrilerin gelişimi için bilgi-belge ve etkinlik merkezi işlevi görecek İKSV Yenilikçilik Merkezi açıldı.


-Zaha Hadid ve Nikken Sekkei, yeni Tokyo Stadyumu tasarımı için birlikte çalışacaklarını açıkladı.


- Apple, yeni iPad, iPhone, televizyon ve saat modellerini duyurdu.


- Bauhaus Müzesi'nin Dessau'daki yeni yapısı için düzenlenen yarışmanın sonucunda jüri, Gonzalez Hinz Zabala ve Young & Ayata stüdyolarının projelerini birinci seçti.


- David Adjaye, MIT tarafından kendi alanında önemli başarılara imza atmış ve ilham verici çalışmalarını sürdüren kişilere verilen 'Eugene McDermott Award in the Arts' ödülünün sahibi oldu.


- Katalan spor klubü Barselona, takımın tarihi stadyumu Camp Nou'yu yenilemek için yarışacak 8 ekibi açıkladı.


- Rafael Vinoly ve OLIN'in, Cupertino'da yer alan Vallco alışveriş merkezini yeni karma kullanımlı bir projeye dönüştüren ve dünyanın en büyük yeşil çatısını barındıran projelerinin görselleri yayınlandı.


- Özel tasarımlarıyla mobilya sektörüne yön veren isimlerden biri olan ERSA, yarım asrı aşkın süredir kullandığı logosunu yeniledi.


- Bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası çağdaş ve modern sanat fuarı ARTINTERNATIONAL, 27 ülkeden 87 galeri ve 400'den fazla sanatçıyı, 30 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :