mimarizm.com Okurlarına Göre 2010 Sürecinde Hata En Başta Yapıldı

mimarizm.com / 07 Nisan 2009


mimarizm.com
'un Mart ayı anketi sonuçlandı. İstanbul 2010 için çalışmalar sürerken tartışmalar da bir türlü durulmuyor. En son İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve ekibinin görevlerinden istifa etmesi üzerine alevlenen tartışmalar karşısında mimarizm.com okurları
"Hata en başta, sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veren bir yapının, devlet kurumuna dönüştürülmesiyle yapılmıştır" dedi.

"İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve ekibinin görevlerinden istifa etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusunu cevaplayan mimarizm.com okurları konu hakkında çeşitli görüşlere sahip olsa da, okurların % 50'si kurumun devlet kurumuna dönüştürülmesinin hatalı olduğu görüşünde birleşiyor.

mimarizm.com okuru ne düşünüyor?

mimarizm.com okurlarının % 50'si hatanın en başta, sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veren bir yapının, devlet kurumuna dönüştürülmesiyle yapıldığını söylerken,%26.67'si ise 2010 Kültür Başkentliği sürecini yönetecek olan kurumun özerk olması gerektiği yolunda oy kullandı.

"Tıpkı ‘Avrupa Kültür Başkentliği' kavramının olduğu gibi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ofisi'nin işlevlerinin de abartıldığını düşünüyorum" diyen okurların oranı %13.33 olarak belirlenirken "2010 Kültür Başkentliği sürecini yönetecek olan kurum her anlamda devlet kontrolünde olmalıdır" şeklinde yorum yapan okur oranı %10 oldu.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :