İTÜ Mimari Tasarım, Kuram, Yöntem ve Eleştiri Çalışma Grubu'ndan 2 Yeni Etkinlik Dizisi

mimarizm.com / 10 Nisan 2015

İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında, farklı uzmanlık alanlarının ortak ve interdisipliner işbirlikleriyle, temelde yeni ve yaratıcı eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetlerini düzenlemek üzere oluşmuş farklı çalışma grupları bulunuyor.

İTÜ Mimarlık Fakültesi bünyesindeki çalışma gruplarından biri olan "Mimari Tasarım, Kuram, Yöntem ve Eleştiri Çalışma Grubu" araştırma faaliyetlerinin yanında, Tasarım-Kuram çalışmaları üzerine bir dizi etkinlik düzenliyor. Studio-X İstanbul ev sahipliğinde, 8 Temmuz 2014 tarihinde düzenlenen "Stüdyo Eğitiminde Tasarım-Eğitim-Kuram" çalıştay ile başlayan bu etkinlikler, 2015 döneminde de devam ediyor.

Çalışma Grubu'nun 2015 programında, stüdyo eğitimi üzerine bir dizi panel* ve mimarlık konuları üzerine farklı disiplinlerden konukların katılımıyla gerçekleşecek Arada1* başlıklı sürekli seminerler bulunuyor.

Arada1: mimarlık konuları seminer dizisi, 20 Nisan 2015 Pazartesi günü Prof. Dr. İhsan Bilgin'in "20. Yüzyıl Mimarlığında Oluş-Kopuş Diyalektiği ve İp Cambazları" başlıklı sunumu ile başlayacak.

Panel serisinin ilki ise, 6 Mayıs'ta "Mimarlık Eğitiminde Stüdyo Kültürü" temasıyla gerçekleştirilecek. Atilla Yücel'in moderatörlüğünde yapılacak panelin, davetli konuşmacı arasında Sinan Mert Şener, Tansel Korkmaz, Hüseyin Yanar, Esra Fidanoğlu ve Deniz Aslan yer alıyor.

Kuruluşundan bu yana Mimari Tasarım, Kuram, Yöntem ve Eleştiri Çalışma Grubu'nun aktif üyeleri arasında Ayşe Şentürer, Belkıs Uluoğlu, Arzu Erdem, Semra Aydınlı, Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu, Fatma Erkök, Aslıhan Şenel, Deniz Aslan, Oruç Çakmaklı, Ozan Avcı, Esra Kahveci, Sevgi Türkkan, Hakan Şengün, Zeynep Aydemir, Önen Günöz, Bihter Almaç, Oğuz Haşlakoğlu, Funda Tan ve Erenalp Büyüktopçu yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


*Panel ve Arada1 Seminerleri ilgilenen herkesin katılımına açıktır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :