Işığın Ardında Moskova'ya Yolculuk

mimarizm.com / 08 Ekim 2014

İstanbul merkezli tasarım ofisi 'pompaa', bu sene dördüncüsü düzenlenen 'Circle of Light' temalı Uluslararası Moskova Işık Festivali'ne 'Uçuş Süresi' (Time of Flight) isimli projesiyle katılıyor.
"Karanlık diye bir şey yoktur, karanlık ışığın yokluğudur" - Albert Einstein


Görsel iletişim tasarımına odaklanan ve ağırlıklı olarak kurumsal kimlik, sergi, ambalaj, web sitesi, yayın tasarımı yapan pompaa, bunların yanı sıra etkileşimli mobil ve kamusal alan uygulamaları geliştiriyor.

Genç ekip ışığın, genellikle dikkate alınması zor olan, kaynağından çıkarak yansıdığı yüzeye varana kadar havada geçirdiği süreyi (Time of Flight), Moskova'nın Manezhnaya Meydanı'nda 'Media Cube' isimli bina üzerine görsel/işitsel bir projeksiyon gösterisi (video mapping) olarak görselleştirecek.Işık, bir ışımanın ışık kaynağından çıktıktan sonra cisimlere çarparak veya doğrudan yansıması sonucu görmemizi sağlayan olgudur. Günlük yaşamımızda daha çok ışığın kaynağı veya çarparak aydınlattığı cisimler ile ilgileniriz. Bu proje ise ışığın, genellikle dikkate alınması zor olan, kaynağından çıkarak yansıdığı yüzeye varana kadar havada geçirdiği süreyi, diğer deyişle ışığın yolculuğunu görselleştirmeyi amaçlıyor.

Performans, festival süresince 10-14 Ekim 2014 tarihleri arasında her akşam Manezhnaya Meydanı'nda izlenebilir.

Proje Ekibi:

Hareketli Grafik Yönetimi:
Yusuf Emre Kucur
Fikir Geliştirme: Mustafa Ercan Zırh
Proje Koordinasyonu: Petek Kızılelma
Üretim Yönetimi: Celal Ayısıt
Ses Tasarımı: Selçuk Can Güven


Time of Flight hakkında ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :