İki Bina Arası Asma Havuz Modası Gittikçe Büyüyor

mimarizm.com / 24 Ağustos 2015


Londra Nine-Elms'te cam tabanlı asma havuz içeren proje görsellerinin geçtiğimiz hafta medyada yer almasının ardından, Hindistan'da şu an yapımı devam eden ve aynı konseptte bir asma havuz içeren Twiligh Star projesi duyuruldu.Surat'ta inşa edilen 5 kuleli yapı topluluğu Twilight Star projesi, 20 metre uzunluğunda, yedi metre genişliğinde tamamen şeffaf bir havuz içeriyor. İki konut yapısını birbirine bağlayan havuz, Londra'daki projeyle büyük bir benzerlik içeriyor.
Büyük akvaryum tünellerinin yapımında kullanılan teknolojiyle üretilecek olan havuzun malzemesi hakkında ayrıntılı bir bilgi verilmiyor. Nine-Elms'teki projeyle benzerliklerinin dışında Twilight Star projesindeki havuz on ikinci katta yer alıyor ve kullanıcıların şehrin üzerinde süzülmelerine imkan verecek şekilde yapıların cephesinden öne doğru çıkma yapıyor. Twilight Star projesinde her kuleyi birbirine bağlayacak cam tabanlı köprüler de bulunuyor.
120 konut yapısından oluşacak proje, yerel inşaat firması 7 Star tarafından yürütülüyor. Şu anda devam eden inşaat sürecinin 2016 yılının ortalarında tamamlanması öngörülüyor. Proje beklenilen tarihte tamamlanırsa havuz, 'dünyadaki ilk asma havuz' olacağı iddia edilen Nine-Elms projesindeki havuzdan önce inşa edilmiş olacak.

Nine-Elms'te gerçekleşenen projenin detaylı haberi için tıklayınız.


Haber dezeen.com'dan derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :