Yeni Kitap: İstanbul'un Gözleri

mimarizm.com / 29 Eylül 2023
Simlâ Sunay'ın yazdığı "İstanbul'un Gözleri" çocuk kitabı, Şehir Dedektifi'nin Suyun Peşinde İstanbul projesi kapsamında yayımlandı.

Şehir Dedektifi'nin, İstanbul’un su mirasını sıcacık bir öykü ve renkli bir dünyayla çocuklarla buluşturmayı amaçladığı İstanbul’un Gözleri kitabı yayımlandı.

Yağmur damlası Çise ve şifacı Sepen’in izinde efsunlu bir yolculuğa çıktığımız İstanbul’un Gözleri’ni Simlâ Sunay yazdı, Gökçe Akgül resimledi.

CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen, Suyun Peşinde İstanbul projesi kapsamında yayımlanan resimli çocuk kitabı İstanbul’un Gözleri’nin ilk baskısı kitaba erişimi zor olan çocuklara ayrıldı.

“Bir yağmur damlası yeryüzüne düştüğünde nasıl bir yol izler? Nereye, nasıl gider? Her şeyden önce nereye gitmek ister?”

“Farklı farklı görevleri olsa da her yağmur damlası su kaynağı anlamındaki ‘göz’e varmak ister. Gözler yağmur damlalarının lunaparkıdır. Gelgelelim bizim hikâyemiz bir yağmur damlasının İstanbul’da bir tepeye düşmesiyle başlayacak.”

 

*

Künye

Yazan: Simla Sunay 
Resimleyen: Gökçe Akgül 
Genel Yayın Yönetmeni: Gizem Kıygı
Editör: Eylem Can
Dizgi: Alper Dabak
Kapak resmi: Gökçe Akgül
Basım: Sena Ofset


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :