YEM Yayın'dan YENİ Kitap: Mutfak Tasarımı / Kitchen Design

mimarizm.com / 04 Haziran 2024
İç mimarlık ve mimarlık öğrencilerinin mutfak tasarımı konusunda duyduğu bilgi ihtiyacına odaklanan Dr. Şevkiye Merve Kaya Taşoz tarafından hazırlanan Mutfak Tasarımı / Kitchen Design adlı kitap YEM Yayın'dan Türkçe ve İngilizce olarak yayımlandı.

Açıklama

Özellikle iç mimarlık ve mimarlık öğrencilerine mutfak tasarımı konusunda rehberlik etmeyi hedefleyen bu kitapta mutfak tasarımı kriterleri, çözüm önerileri ve süreci ele alınıyor. Tasarım sürecinde, kullanıcı ve çevre ilişkisi de kitabın üzerinde durduğu noktalar arasında yer alıyor. Kitap mutfak tasarımının tarihsel gelişim sürecini ele alışı biçimiyle, mutfak tasarım sürecini ve bu süreçte kullanılan malzeme detaylarını adım adım örneklerle anlatan içeriğiyle de özgün bir nitelik taşıyor.  

“Mutfak tasarımı ilgi alanım olduğu için, doktora dönemimde mutfak tasarımı yapan bir firmada çalışmaya başladım. Daha sonra kariyerime akademisyen olarak devam ettim. Akademiye başladığım yıldan bu yana iç mimarlık öğrencilerine mutfak tasarımı hakkında dersler veriyorum. Bu dersler kapsamında mutfak tasarımı sürecini ve kriterlerini anlatmaya çalışırken, konuyu örneklerle ele alan bir kitabın öğrenciler için çok faydalı olacağının farkına vardım... 

Devamlı olarak teknolojik gelişmelerin yaşandığı, sürekli yeni bir malzemenin üretildiği ve kullanıma sunulduğu bir dönemde, iç mimarlık öğrencilerinin mutfak tasarımındaki güncel gelişmelerden detaylarıyla haberdar olmasının büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Ayrıca iç mimar adaylarının tüm bu gelişmelere ayak uydurabilmeleri için devamlı araştırma yapmaları gerektiğinin bilincinde olmalarının mesleki gelişimleri açısından çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu sebeple mutfak tasarımını tarihinden ergonomisine, elemanlarından aksesuarlarına, kullanılan ana malzemelere ve hatta montaj aşamalarına kadar örneklerle detaylıca anlattığım bu kitabı hazırladım...” 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :