YAPI’nın Eylül Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 05 Eylül 2017
YAPI Dergisi’nin Eylül sayısında Ivanhoe İlkokulu Son Sınıflar Merkezi projesine geniş yer veriliyor. Ayrıca, EÇEM ile ortaklaşa hazırlanan “Yakın Gelecekte Binalar” başlıklı dosyada Yüksek Enerji Performansı için Disiplinlerarası Yaklaşımlar mercek altına alınıyor. 

Ivanhoe İlkokulu Son Sınıflar Merkezi 
McBride Charles Ryan’ın tasarladığı projede eğitim mekânlarının köşeli geometrisi ve canlı renkleri dışarıdaki sakin peyzajla zıtlık oluşturuyor. Proje, Avustralya’da yer alıyor. 

C.A.R.L. Oditoryumu 
Aachen Üniversitesi kampusuna 280.000 m² ek alan kazandıran proje, üniversitenin büyüme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Almanya’da yer alan proje Schmidt Hammer Lassen Architects ile Höhler+Partner Architekten’in ortak tasarımı. 

Pruva Plaza 
Zonguldak’ta yer alan projenin tasarımı Manço Mimarlık’a ait. Projenin büro ve konut bölümleri, bitişik iki ayrı yapı izlenimi verecek şekilde kaydırılmış. Böylelikle paralelkenar biçimli parsele izin verilen en büyük cephe genişliği içinde en uygun yerleşim sağlanmış.

Stüdyo Loft 
ZAAS ve Yerce Mimarlık’ın İzmir’de tasarladığı proje, fotoğraf stüdyosu çatısı altında çalışma-sergileme-yaşama işlevlerinin iç içe geçtiği “loft” tipi bir mekân projesine dönüşmüş. 

Kentplus Yalova 
Project Design Group’un tasarladığı projede, doğal ortamın, kullanıcının hayat akışına ve gündelik yaşantısına birinci dereceden katılması hedeflenmiş. 
  
Garanti Barter/Değişim Merkezi Genel Müdürlük Bürosu 
Proje, firmanın müşteri ve ziyaretçilerine samimi ve saydam bir mekân oluşturma ilkesi ile tasarlanmış. İstanbul’da yer alan projenin tasarımı OSO Mimarlık’a ait. 

Yapı dergisi, Eylül 2017

Ayrıca; 

- “Ekstrem İklimsel” Olaylara Adaptif (Uyum Sağlayan) Kentler; Duygu Gökçe 
- Mimarlığı Güneşle Buluşturmak; Fatih Canan, Fatma Kürüm Varolgüneş  
- İstanbul Topografyasından Sessizce Yiten Bir Turgut Cansever Yapısı: Şişli Terakki Vakfı Anaokulu; Ozan Öztepe  
- “Room for an Image”; Zeliha Burtek 

YAPI Eylül sayısında...


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :