YAPI’nın Ekim Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 02 Ekim 2017
YAPI Dergisi’nin Ekim sayısında “Güneş Kent” projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler yer alıyor. 

Güneş Kent 
Proje, bir otobüs garajını dönüştürerek, büro, perakende ve konut birimlerini bir araya getirecek bir karma kullanım öngörüyor. Labics’in tasarladığı yapı İtalya’nın Roma kentinde yer alıyor. 

109 Konutluk Apartman 
Paris kadar yoğun bir kentte apartman tasarlamak, bir yandan komşularla istenmeyen derecedeki yakınlığı önlerken öte yandan herkesin kamusal alanı konforlu bir biçimde paylaşmasını sağlayacak mekân çözümleri üretmeyi gerekli kılıyor. Projenin tasarımı Petitdidierprioux Architectes’e ait. 

Semt Kocaeli 
CemSorguç / CM Mimarlık’ın tasarladığı projede, kullanım olarak hiyerarşik mekânsal kurgunun bertaraf edildiği çoklu merkez kurgusu tercih edilmiş. 

Playster Bürosu 
Şirketin enerjik ve yaratıcı profiline uygun bir mekân yaratmak için canlı renklerin beyaz yüzeylerle akılcı biçimde harmanlandığı çağdaş ve açık bir konsept geliştirilmiş. ACDF Architecture’ın tasarladığı proje, Kanada’nın Montreal kentinde yer alıyor. 

Bir Toplantı Katı Tasarımı 
Mimaristudio’nun yaptığı çalışma ile, önceden kısmen toplantı odalarının da yer aldığı katın tamamı, toplantı, eğitim ve video konferans amaçlı kullanımlara uygun toplantı odaları olarak yeniden tasarlanmış. 
  
El Mama – La Papa Restoran ve Kokteyl Bar 
Ortalarında bir dans pistiyle El Mama ve La Papa adında iki barın başrolü üstlendiği mekân zıtlıklar üzerine inşa edilmiş. İspanya’nın Barselona kentinde yer alan projenin tasarımı El Equipo Creativo’ya ait. 

YAPI dergisi, Ekim 2017

Ayrıca; 
- Türkiye’de Kentsel Dönüşüm Uygulamaları için Batılı Ülke Standartlarıyla Karşılaştırmalı Bir Yoğunluk Önerisi; Halil İbrahim Polat 
- İstanbul’un Değişimini Güncel Sinemadan Okumak: “Çekmeköy Underground”; Burcu Bakö, Alev Erkmen Özhekim  
- (İç) Mekân ve (İç) Mimarlık’ta Anlatı; Özge Cordan  
- Kent Merkezlerinde Bina Zemin Kat Cepheleri ile Reklam-Tanıtım Elemanları Ara Yüzünün Değerlendirilmesi; Zeynep Gamze Mert, Filiz Ertürk 
- Bina Durum Değerlendirme; Banu Erturan, Özlem Eren 
- Ai Weiwei’in “Ağır” Porselenleri; Amber Eroyan 
- Devrim Erbil’in Yeni “İstanbul”ları; Abdülkadir Günyaz 
YAPI Ekim sayısında...

Derginin dijital uygulamasını ücretsiz olarak buradan yükleyebilirsiniz


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :