YAPI Dergisinin Kasım Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 02 Kasım 2016
YAPI’nın Kasım sayısı “Konut Özel Sayısı” olarak tasarlandı. Dergide konut projelerine geniş yer verilirken, çeşitli konulara ilişkin makaleler de bulunuyor. Ayrıca Kasım sayısı ile birlikte bir de özel “Yapıda Ürün Eki” veriliyor.

“Qent İstinye Residence” 
Tabanlıoğlu Architects’in tasarladığı proje, ferah, yüksek tavanlı, doğa ile içiçe, ortak kullanım alanlarıyla komşuluk ilişkilerine özellikle zemin açan bir mekân anlayışı sunuyor. 

ETK - Eryaman Konut Projesi 
Projenin, erişimi kolay, sosyal donatıları ve geçiş mekânları ile kullanıcılarına farklı olanaklar sunan bir yapı grubu olması hedeflenmiş. Ankara’da yer alan projenin tasarımı MuuM’a ait. 

“Tepoztlán Lounge” 
Vadinin nefes kesici manzarasına ve projenin ortak alanlarına bakan çağdaş kulübe, halihazırda ormanın içinde yer alan düz bir yüzeye yerleştirilmiş. Cadaval&Solà-Morales ‘in tasarladığı proje Meksika’da yer alıyor. 

FA Evi 
Jean Verville Architecte’nin tasarladığı projede, iç mekân ve doğal çevre arasındaki sınırları belirsizleştiren ve doğanın evin içine kadar nüfuz etmesini sağlayan cam duvarlar bulunuyor. FA Evi, Kanada’nın Quebec kentinde yer alıyor. 
  
Tekfen Hepistanbul 
İstanbul’un hızlı göç alan ve nüfusu hızla artan Esenyurt bölgesinde yer alan projede alçak katlı yoğunluk ile yüksek katlı yoğunluk bir arada kullanılmış. Projenin tasarımı CM Mimarlık, Cem Sorguç’a ait. 

Selçuklu Vadi 
8 bloktan oluşan Selçuklu Vadi projesinde, yatayda görsel bir süreklilik sağlanarak güçlü kütle hareketleriyle heykelsi bir form yakalanmış. Tasarımını Tago Architects- Gökhan Aktan Altuğ’un yaptığı proje toplamda 110.000 m2 inşaat alanına sahip. 

Çubuklu Parsel 28 
Avcı Architects’in tasarladığı binanın, zemin kattan çatı katına kadar birbirini tek tip tekrar eden dairelerden oluşan üç ayrı bina yerine basamaklar halinde yükselen uzun bir bütünmüş gibi izlenim yaratması sağlanmış. 

DRS Loft ve Rezidans 
141 adet yüksek tavanlı, yüksek standartlı, 1+1, 2+1 ve loft daireden oluşan yeni nesil bir rezidans projesi olan DRS Loft ve Rezidans’ın tasarımı TeamFores’e ait. 

Saygılı Misafirhane 
Bakırküre Architects’in tasarladığı, İzmir’de yer alan proje, yeşil tepelere bakan ve binaya evsahipliği yapan bir iç bahçe içerisinde yalıtılmış ve sakin bir yapı olarak oluşturulmuş. 

4129Grey 
Erginoğlu&Çalışlar’ın tasarladığı proje, doğal ışığın yetersizliğinden dolayı 200’den fazla kişiye çalışma mekânı sağlayabilmek için geniş bir “açık büro” olarak tasarlanmış. 

Ayrıca; 
- Sanat Odaklı Bir Dönüşüm Projesi “Rockmagneten-Roskilde”; Didem Telli, Kunter Manisa 
- Dönüşen Bostanlı Sokakları; H. Evren Erdin, M. Burcu Sılaydın Aydın 
- Mimarlık Eğitiminde Uluslararasılaşma; Dürnev Atılgan Yağan 
- Tarihi Dokuda Sağlıklaştırma; Eti Akyüz Levi, Müjgan Karatosun 
- Kamusal Mekânlarda Asma Germe Mambran Sistemlerin Kullanımı; Sezen Özat, Abdullah Sönmez, İpek Özbek Sönmez 
- Omni Arşiv; Bedri Baykam; Gülseli İnal 
YAPI Kasım sayısında...

Derginin Seranit Grup sponsorluğundaki ücretsiz tablet uygulamasına buradan erişebilirsiniz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :