Vapurda Motorda Metroda "İstanbul Okurken"

Gizem Şahin / 23 Aralık 2015
"İstanbul Okurken" projesi, İstanbul'un toplu taşıma araçlarında kitap okuyanları fotoğraflayarak belgeliyor ve kentin seyahat kitaplarının arşivini oluşturuyor.

Lolita - Viladimir Nabokov, 1 Temmuz '15, Vapur-Motor

Araştırmalara göre İstanbulluların %37'si toplu taşımayı tercih ediyor ve günde yaklaşık 100 dakikasını yolda geçiriyor. En verimli okumalarını toplu taşımada yaptıklarını düşünen, fotoğraf çekmeye meraklı bir ekip de İstanbulluların ulaşımda harcadığı zamanın çokluğundan ve kentteki toplu taşıma araçlarının çeşitliliğinden esinlenerek 'İstanbul Okurken' projesini hayata geçiriyor.


Cenk Hikayeleri - Murathan Mungan, 16 Aralık '15, Metrobüs

Toplu taşımada okumayı normalleştirmek ve okumak için zaman bulamayanlara da bu seçeneği hatırlatmak amacıyla yürütülen proje; Marmaray, metro, metrobüs, vapur ve motorda seyahat ederken kitap okuyanları izinlerini alarak fotoğraflıyor ve karşılaşılan kitaplar projenin Goodreads adresinde kayıt altına alınıyor.


Amok Koşucusu - Stefan Zweig, 30 Kasım '15, Metro

Gizem Kendik, Didem Kendik ve Deniz Cem Önduygu'dan oluşan ekip, ilerleyen zamanlarda toplu taşıma araçlarının çeşitliliğini arttırmayı, kendi fotoğraflarını çekip yollayanlardan da ayrıca bir sosyal medya arşivi oluşturmayı planlıyor.


Kafkas Tutsağı, L.N. Tolstoy, 2 Haziran '15, Vapur-Motor

Projeyi buradan takip edebilirsiniz. Projenin Facebook hesabına ulaşmak için ise buraya tıklayınız.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :