URBANJOBS’a “International Architecture Awards 2019”dan Ödül

mimarizm.com / 29 Temmuz 2019
URBANJOBS, farklı kullanım senaryolarına uyum sağlayan açık ofis sistemiyle Getir’in genel merkez ofisi için kurguladığı “Köy Meydanı” adlı sosyal alan tasarımı ile, The Architecture Community tarafından verilen “International Architecture Awards 2019” ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Fotoğraflar: Emre Dörter

İç mimar ve tasarımcı Murat Dede tarafından 2017 yılında kurulan UrbanJobs, iç mimari ve ürün tasarımı üzerine projeler üretiyor. Özgün detaylar barındıran tasarım çizgisi ve yarattığı kurgu ile UrbanJobs kullanıcı alışkanlıkları arasındaki ilişkiyi mekânsal boyutların ötesine geçiriyor.

“Bütünsel tasarım” yaklaşımı ile projeler yürüten UrbanJobs, Getir, Zula, Kahve Dünyası, Batard Bomonti, Kolay IK ve Too Burger gibi markaların çözüm ortağı olarak çalışıyor.

UrbanJobs’un son projesi ise 1.200 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük startup’larından biri olan Getir için hazırladığı tasarım oldu. Etiler Doğuş Center’da yer alan Getir’in genel merkez ofisi için UrbanJobs’un hazırladığı “Köy Meydanı” adlı sosyal alan, ofis kullanıcılarının dinlenebileceği, birbirleriyle iletişime girebileceği, etkinliklerin ve toplantıların gerçekleştirilebileceği çok fonksiyonlu bir mekan olarak tasarlandı.

Kurucular ve çalışanların, Startup ruhuna uygun şekilde, hiçbir hiyerarşik yapı olmaksızın aynı mekanı kullanabilmesi felsefesi ile düzenlenen “Köy Meydanı” ile UrbanJobs, merkezi Amerika’da bulunan The Architecture Community tarafından verilen “International Architecture Awards 2019” ikincilik ödülünün de sahibi oldu. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :