Unlimited Forum

mimarizm.com / 20 Ocak 2023
Türkiye ve Birleşik Krallık’tan engelli sanatçıların ve kültür profesyonellerinin çalışmaları, performansları, konuşmaları ve atölyelerinin izlenebileceği erişilebilir sanat festivali Unlimited Forum 2-4 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Farklı Bedenlerle Dans, Tuğçe Ulugün Tuna

British Council Türkiye, ‘Herkes için Sanat’ mottosuyla 2-4 Şubat tarihlerinde erişilebilir sanat festivali Unlimited Forum’u düzenliyor. Festival, engelli sanatçıların eserlerini sergilemeye ve Birleşik Krallık, Türkiye ve yakın coğrafi çevreden en iyi uygulama örneklerini tanıtmaya odaklanırken aynı zamanda, kültür ve sanat profesyonellerinin erişilebilirlik ve kapsayıcılık temalarına olan yaklaşımlarını değiştirmeyi de amaçlıyor. 

Yapı Kredi bomontiada, Babylon ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti kampüsü gibi farklı mekanlarda gerçekleşecek üç günlük bu erişilebilir festival, yeni performanslardan yerel ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı panellere, atölye çalışmalarından konserlere kadar geniş bir içeriğe sahip olacak. Unlimited Forum için Arada Derneği’nin kurucularından Serkan Bozkurt'un koreografisini üstlendiği ‘Acil!’ isimli yeni performansı, Birleşik Krallık’tan Tourretteshero, Jess Thom’un yapacağı ilham verici açılış konuşması, dans sanatçısı, koreograf, akademisyen Tuğçe Tuna’nın kurduğu ‘Farklı Bedenlerle Dans’ projesinin performansı, katılımcıların erişilebilirlik ve sanat ilişkisi üzerine düşünmelerini sağlayacak farklı başlıklardaki paneller ve çok daha fazlası, 2-4 Şubat tarihleri arasında Unlimited Forum’da...

Herkese açık ve ücretsiz olacak festivale katılım için tıklayın. Festivalin detaylı programı önümüzdeki günlerde paylaşılacak. 

 

*

British Council hakkında

British Council, Birleşik Krallık'ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarıyla ilgili uluslararası kuruluşudur. Birleşik Krallık ve diğer ülkelerdeki insanlar arasında bağlantılar, anlayış ve güven inşa ederek barışı ve refahı destekliyoruz. Bunu sanat ve kültür, eğitim ve İngilizce alanındaki çalışmalarımızla yapıyoruz. 200'den fazla ülke ve bölgeden insanla çalışıyoruz ve 100'den fazla ülkede faaliyet gösteriyoruz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :