Türkiye Prefabrik Birliği'nden HAS Mimarlık’a Ödül

mimarizm.com / 24 Mayıs 2016
HAS Mimarlık, ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi binasının mimari projesiyle, “Türkiye Prefabrik Birliği Altın Kiriş Ödülü" kapsamında “2012-2014 Dönemi Yapıt Ödülü”nü almaya hak kazandı.

HAS Mimarlık, ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi binasının “doğru hazırlanan mimari projesi ile prefabrikasyon teknolojisini kullanarak nitelikli bir mimari ile kısa sürede bitirilebilmesine olanak sağlaması” nedeniyle “2012-2014 Dönemi Yapıt Ödülü"ne değer görüldü.

Ödül, 17 Mayıs’ta İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenen Beton Fabrikasyonda Yeni Arayışlar Konferansı'nın açılış töreninde verildi.

Ayşe Hasol Erktin
   Ödülü, HAS Mimarlık ortaklarından Ayşe Hasol Erktin teslim aldı.

Yaklaşık 600 kişinin çalıştığı 4500 m2 alana yayılan binanın tasarımında, stresin yoğun olduğu çağrı merkezi ortamında çalışanların motivasyonunun sağlanmasına önem verildi. Projede, çalışılan mekânın, çalışanların beş duyusunu da rahatlatması ve dışarıdan gelebilecek olumsuz uyarıları kapatabilecek şekilde tasarlanması dikkate alınarak, akustik, ısıtma- soğutma sistemleri ve aydınlatma düzeni konusunda gerekli çalışmalar sağlandı.

Türkiye Prefabrik Birliği tarafından iki yılda bir çeşitli dallarda verilen “Türkiye Prefabrik Birliği Altın Kiriş Ödülü” prefabrikasyonun gelişmesini ve yaygınlaşmasını amaçlıyor. Ödüller, prefabrikasyonda araştırma, geliştirme, tasarım, uygulama ve yaygınlaştırma alanlarında yapılan çalışmaları gerçekleştiren veya bu çalışmalara katkıda bulunan kişi ve kuruluşları kapsıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :