Temassız Temas Nedir?

mimarizm.com / 09 Eylül 2020
Bu sene sekizincisi düzenlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'nin teması kapsamında genç tasarımcılardan gelen sorulara yanıt vermek üzere yarışma raportörlüğü tarafından "Temassız Temas Nedir?" başlığı altında bir video hazırlandı.

Sektöründe sürdürülebilir projeleri ve köklü marka geçmişiyle öne çıkan Yurtbay Seramik’in Yapı Medya İletişim iş birliği ile düzenlediği “8. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”nin bu sene teması "Temassız Temas".

Proje teslim tarihinin 23 Kasım 2020 Pazartesi, saat 23:59'a kadar süreceği yarışmanın jürisinde bu yıl Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ Rektör Yardımcısı), Hakan Helvacıoğlu (Hakan Helvacıoğlu Design Co. Kurucusu), Fırat Neziroğlu (Sanatçı), Günnur Özsoy (Heykel Sanatçısı), Prof. Sevim Çizer (Seramik Sanatçısı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi) yer alıyor.

Yarışmanın teması kapsamında genç tasarımcılardan gelen sorulara yanıt vermek üzere yarışma raportörlüğü tarafından "Temassız Temas Nedir?" başlığı altında bir video hazırlandı.

"2020 hepimiz için çok farklı bir yıl oldu. Dünya üzerindeki herkesin deneyimlediği gibi belirsizlikler içerisinde olduğumuz bu dönemde dünya her anlamda büyük bir değişim içerisinde. Dijital dünyanın içerisinde bir arada olmanın farklı yollarını aradığımız bir dönemden geçtik, geçiyoruz ve günlük alışkanlıklarımız ile birlikte evriliyoruz"

"Bu yıl 'temassız temas’' teması ile izolasyon dönemini deneyimleyen genç tasarımcıların çevresi ve kendisiyle temas kurma içgüdüsünü nasıl yorumladığına değinmek istedik. Buradan yola çıkarak tasarımcılara; ‘temassız temas’ kurmak mümkün müdür? Dokunmadan temas kurmak hayatımıza ne gibi yenilikler, sınırlar ve mücadeleler getiriyor? sorularını sorduk.  ‘Temassız temas’ ile tüm mesafeler kaldırılmaya çalışılırken, her türlü olgunun tam zıttı ile yeniden yaşama tutunma mücadelesine mi tanıklık ediyoruz? 'Temassız temas' kavramının evrendeki döngüyü nasıl etkilediği sorusunun cevabını karo tasarımlarınızda arıyor olacağız".

Yarışma hakkında tüm sorularınızı 22 Ekim 2020, Perşembe gününe dek yarisma@yapi.com.tr adresine iletebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :