TEMA'nın "Türkiye'nin Bütün Ağaçları ve Çalıları" Kitabı Yayınlandı

mimarizm.com / 15 Ocak 2021
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın “Bilgi paylaştıkça çoğalır” felsefesinden hareketle hazırlanan "Türkiye'nin Bütün Ağaçları ve Çalıları" kitabı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan çıktı.

TEMA Kurucu Onursal Başkanı ve Toprak Dede Hayrettin Karaca'nın "Bilgi paylaştıkça çoğalır" felsefesinden hareketle hazırlanan "Türkiye'nin Bütün Ağaçları ve Çalıları" kitabı doğaseverlerle buluşmaya hazır.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabın editörlüğünü Prof. Dr. Ünal Akkemik yaptı.

Ağaç ve çalı türlerinden oluşan odunsu bitkiler sadece ormanların değil, yaşadığımız kentlerdeki yeşil alanların da hemen hemen tamamını oluşturur. Dendroloji’nin (Ağaçbilim) çalışma konusu olan ve hepimizin sıklıkla karşılaştığı farklı boylar, renkler ve şekillerdeki bu odunsu bitkiler her doğasever için merak uyandırıcıdır.

Komşumuz kadar yakın olan odunsu bitkilerin adlarına, türlerine ve nerelerde bulunduklarına ilişkin bilgileri bulacağınız; onları tanımanızı kolaylaştıran anahtarların olduğu; renkli fotoğraflarla görselleştirilmiş  813 tür ile şimdiye kadar bu alanda yapılmış en kapsamlı çalışma niteliğinde.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :