Tasarım Parkına Bu Kez Sanat Park Etti

mimarizm.com / 17 Mayıs 2017
Tasarım dünyasına ve farklı disiplinlere ev sahipliği yapan Tasarım Parkı, 10 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek olan ‘Sanatçılar Park Etti / Artists Parked’ isimli sergisi ile farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiriyor.

Tan Taşpolatoğlu

Tasarım Parkı’nın farklı disiplinleri ve yaratıcı kimlikleri bir araya getirmek amacıyla başlattığı sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Artists Parked / Sanatçılar Park Etti Sergisi’, kapılarını ziyaretçilere açtı. Birbirinden değerli isimlerin eserlerinin yer aldığı sergi, 10 Haziran 2017 tarihine kadar görülebilecek. 

Bu yıl yedinci yılını geride bırakan Tasarım Parkı’nın düzenlediği sergide yer alan on sanatçı; enstalasyondan, duvar heykellerine, cam ayakkabılardan, aynalara, resim ve heykel dışında farklı disiplinlerden örneklerle Yoğurtçu Parkı’nın baharla tazelenen yeşilliğine karşı izleyiciye çeşitli yaratıcı fikirler sunacak. 

Begüm Yıldırım

Ziyaretçiler; Arden Oluk, Begüm Yıldırım, Cem Onat,  Fiffiletters,  Ioka Dana,  Nesren Jake, Neşe Çoğal,  Rizal Ismed, Tamar Arapoğlu ve Tan Taşpolatoğlu’nun eserlerini yakından inceleme fırsatı yakalayacak.

Tamar Arapoğlu

Nesren Jake

Tamar Arapoğlu 

‘Artists Parked’ isimli sergide yer alan sanatçıların, Yemyeşil Yoğurtçu Parkı’na yüzünü çevirmiş Tasarım Parkı’na park ettiklerini dile getiren Tasarım Parkı Kurucusu, tasarımcı ve iç mimar Nursema Öztürk, “Son yıllarda dünyanın yaşadığı olaylar, küresel olarak da bir duraklama dönemini getirdi.  Birey veya toplum olarak, yaşadığımız duygu çatışmaları, anlam verememe, neden bulamama hissinin yarattığı boşlukta süzülürcesine takılı kaldık. Takılı kalma hali, ne zaman geçecek, bizi kim kurtaracak diye beklerken bu bekleme süresinin de git gide uzadığını fark ettik. Özellikle yaratıcı sektörler yaşadığı sancı içinde tam anlamıyla ‘’park‘’ etmeye başladı. Park etmek; durmak anlamının dışında aslında sonraki hareketi oluşturur. Park eden her şey elbet hareket edecektir. Bu belli bir amaç için harekete geçiştir“ dedi. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :