Tasarım Etkinliklerinde Dijital Temsiliyet

mimarizm.com / 10 Haziran 2020
Calling'20 söyleşi serisinin dokuzuncu bölümüne ”Dijital Temsiliyet: London Festival of Architecture” başlığı altında MeMALondon Kurucusu Mert Eyiler ve ING Media Yardımcı Direktörü Serra Ataman konuk oluyor.

Kriz ortamında tasarımcının rolünü tekrar sorgularken, sosyal izolasyon sürecinde tasarım disiplininin çalışma biçimleri, eğitim sistemi ve iletişim süreçleri gibi farklı boyutlarıyla ele alarak oluşan refleksler ve önerilen uygulamalara dair bilgi paylaşımını hedefleyen Calling’20 farklı deneyime sahip konukların katılımıyla canlı yayınlarına devam ediyor.

11 Haziran günü Anylab Kurucusu Nurgül Yardım moderatörlüğünde yayınlacak söyleşide, bu sene ertelenen ya da dijital platfromlar için gerçekleştirilen birçok önemli uluslarası tasarım ve mimarlık etkinliklerinin bu süreçte nasıl evrileceği, kentle bütünleşerek etkileşim ortamı yaratan Londra Mimarlık Festivali gibi buluşmaların dijital versiyonundan deneyim beklentileri ve yeni iletişim yollarının mimarlık kültürü üzerine etkileri, mimarlık pratiğini bir süre önce Londra’ya taşıyan MeMALondon kurucusu Mert Eyiler ve Royal Academy of Arts, Venedik Mimarlık Bienali, Londra Tasarım Festivali gibi uluslararası kurumlarla ve İngiltere'nin önde gelen mimarları, tasarımcıları ve gayrimenkul şirketleri ile iletişim çalışmalarını sürdüren ING Media Yardımcı Direktörü Serra Ataman’ın deneyimleri üzerinden tartışmaya açılacak. 

Calling’20 kapsamında mimarizm.com Youtube kanalı üzerinde düzenlenen tüm buluşmalarda izleyicilerin sorularına yer verilerek etkileşimli bir tartışma ortamı oluşturuluyor. Tüm buluşmaların video kayıtları yine aynı kanal üzerinde tüm izleyicilerin erişimine her zaman açık olacak. 

11 Haziran’da gerçekleşecek “Dijital Temsiliyet: London Festival of Architecture”  söyleşisini  www.mimarizm.com/calling9 adresi üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

*

Serra Ataman, ING Media Yardımcı Direktörü

2009 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olmuş, daha sonrasında Leeds Universitesi Culture, Creativity, Entrepreneurship bölümünde "Mimarinin kentsel dönüşümde katalizör etkisi" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. 2013 yılından bu yana Londra'da bulunan ING Media şirketinde Associate Director olarak Royal Academy of Arts, Venedik Mimarlık Bienali, Londra Tasarım Festivali gibi uluslararası kurumlarla ve İngiltere'nin önde gelen mimarları, tasarımcıları ve gayrimenkul şirketleri ile çalışmaktadır. 

Mert Eyiler, MeMALondon Kurucusu

Antalya’ya doğdu. 1996-2004 yılları arasında Nevzat Sayın ile çalıştı. NSMH için üretti. 2010 yılında “Architectural Design” dergisinde “Transforming Turkey: Eight Emerging Practices” adlı makalede, Türkiye coğrafyasında öne çıkan ilk sekiz ekip arasında gösterildi. 2012 yılında Arkitera Genç Mimar Ödülü’nü aldı. 2014’te 10X’i yayınladı. 2016’da the European Architecture Center tarafından, 40 yaş altı 40 mimar seçkisine değer görüldü ve Londra’ya adım attı. İstanbul’da ve Londra’da çalışıyor, yaşıyor, üretiyor.

Nurgül Yardım, Anylab Kurucusu

2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi mimarlık ve 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Disiplinlerarası Kentsel Tasarım yüksek lisans bölümlerinden mezun olmuştur. 2011-2018 yılları arasında Emre Arolat Architecture (EAA) ve Bahadır Kul Architects ofislerinde çalıştı. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bilimleri Bölümünde “makerspace” mekanları üzerine doktora araştırmalarına devam etmektedir. 2018 yılından bu yana bireysel/kolektif çalışmalarını Somerset House Stüdyolarındaki ofisi Anylab’de hayata geçirmektedir.  Anylabtalks podcast sunucusu ve yapımcısıdır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :