Proje501; Mimarlık ve Sanat Dergisi

mimarizm.com / 25 Şubat 2020
Mimarlık adına anlatmak istediklerini "Proje501" dergisinde bir araya getiren Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık öğrencileri, dergilerinin ilk sayılarını ücretsiz olarak internet üzerinden yayınlandılar.

Mimarlığı, sanatın her bir dalına sımsıkı tutunan ve ondan güç alan bir disiplin olarak ele alıp okurlarına sunmayı hedefleyen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nden Elif Başlı (Genel Yayın Yönetmeni), Kerimcan Ayaz (Editör&Görsel Yönetmen), Elif Dağtekin (Makale Sorumlusu), Damla Karabay (Sosyal Medya Sorumlusu), Emrullah Çakmaz (İletişim Sorumlusu) adlı beş öğrenci, Proje501 adlı mimarlık ve sanat dergisini mimarlık adına anlatmak istedikleri konulara özgürce değinebilecekleri bir ortam olarak görüyorlar.

17 Şubat 2020 tarihinde ilk sayısı ücretsiz olarak internet üzerinden yayınlanan dergini içeriğinde; mimari projeler, eskiz çalışmaları, çizgi roman, makaleler, mimar ve sanatçılarla yapılan röportajlar ve mekân deneyimleri yer alıyor. Ayrıca ilk sayılarında TEAMFORES Mimarlığın kurucusu Mimar Serter Karataban ve Klasik Türk Müziği Sanatçısı Dilek Türkan ile yaptıkları röportajlar yer alıyor. 

Derginin yayınlanmasında destek veren hocalarına ve arkadaşlarına da teşekkür eden öğrenciler; mimarlığı tek başına algılamanın yetersiz olduğu düşüncesi ile hareket ederek; müzik, resim, edebiyat ve benzeri pek çok sanat ile entegre edip bu bilinci sağlamayı görev edindiklerini belirtiyorlar. 

Dergiyi okumak için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :