Perşembe Sineması “Evde”: Kuduro’yu Seviyorum

mimarizm.com / 19 Kasım 2020
SALT Perşembe Sineması'nın "Evde" gösterimleri 19 – 22 Kasım tarihleri arasında, Kuduro’yu Seviyorum filmi ile devam ediyor.

I Love Kuduro [Kuduro’yu Seviyorum] (2014) filminden bir kare ©BRO Cinema

House ve tekno ile geleneksel Angola ritimlerinin buluştuğu bir müzik ve dans türü olan Kuduro, iç savaşın son on yılında sokaklardan doğan bir kültür hareketi olarak hayat bulur. Başkent Luanda’nın merkezindeki diskolar ve partilerde hızla adını duyurduktan kısa bir süre sonra ülkedeki bütün şehirlere yayılır. Gündelik hayat esintili sözleriyle Angola popüler kültürünün ayrılmaz parçası hâline Kuduro, gitgide popülerlik kazanarak Afrika’nın dört yanındaki gençlerin beğenisini toplar.

2014 yapımı I Love Kuduro [Kuduro'yu Seviyorum], bu hareketin Angola’da ortaya çıkma nedenleri ve gençler üzerindeki etkilerini incelerken sınırları aşan dinamizmini renkli görüntüler eşliğinde aktarıyor. Kuduro’nun en tanınmış yıldızlarının da yer aldığı belgesel film, ülkenin yeni kuşak müzisyenlerinin yeteneklerine ışık tutuyor.

Film 19 Kasım 19.00'dan 22 Kasım 23.59'a kadar saltonline.org’da çevrimiçi olarak izlenebilir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır ve ücretsizdir. Perşembe Sineması, Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürülmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :