Ortaklaşa Hibe Programı Başvuruları Sonuçlandı

mimarizm.com / 22 Eylül 2023
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı kapsamında yürütülen Ortaklaşa Hibe Programı'nın destekleyeceği projeler açıklandı.
Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı’nın ilk döneminde sunulan 11 Milyon TL’lik hibeden yararlanacak projeler belirlendi.
 
İKSV’nin Avrupa Birliği desteğiyle başlattığı program kapsamında, sivil toplum ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde çalışacağı, kültür ve sanatın farklı disiplinlerine odaklanan, yerel kültür politikalarının geliştirilmesine katkı sağlayacak projelere maddi destek sağlanıyor.
 
Ortaklaşa Hibe Programı’nın 24 Nisan - 12 Temmuz 2023 tarihleri arasında başvurulara açık olan ilk açık çağrı dönemine Türkiye’nin dört bir yanından 121 proje başvurdu.
 
Değerlendirmeler sonucunda ilk dönem başvuruları arasından, deprem bölgesinde çocukların ve gençlerin kültür-sanata daha rahat erişebilmelerini sağlamak amacıyla atıl bir yapıdan dönüştürülecek disiplinlerarası bir kültür-sanat mekânı, sivil toplumun aktif olduğu bir festival, dezavantajlı gruplar için erişilebilirlik artıracak mekân tasarımları ve sanatçı değişim programları içeren dört proje desteklenecek.
 
Kültür-sanat odaklı sivil toplum kuruluşlarının, en az bir belediye ortaklığıyla başvurabilecekleri Ortaklaşa Hibe Programı’nın ikinci açık çağrısının Nisan 2024’te başlaması planlanıyor.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :