Nine Hours Kapsül Otel

Deniz Tekten, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi / 20 Ocak 2020
Japonya'nın Osaka kentinde yer alan, Naruse Inokuma Architects tarafından tasarlanan Nine Hours, kapsül otellerde yeni bir standart yaratıyor.

Fotoğraflar: Nacása&Partners

Osaka'da 2019 yılında açılan Nine Hours (9h) otel projesi kapsül oteller için yeni bir standart yaratıyor. Naruse Inokuma Architects, zengin bir konaklama deneyimi sunarken alışılagelmiş görüntüyü bütünüyle değiştiren ve işlevselliği devam ettiren, tamamen yeni tarz bir otel tasarlamış.

Tasarımda; duş alıp uyuma veya hazırlanıp dışarı çıkma arasında harcanan sürelerin stresini azaltmak için özellikle ıslak alanlar daha yaşanılır hale getirilmiş. Bu amaçla, daha önce ayrı alanlara yerleştirilmiş olan kilitli dolaplar, yıkama, duş ve tuvalet alanları, tek bir sıra halinde birbirine bağlanmış ve geniş bir "temiz alan" yaratılmış.

Kapsül otel; "resepsiyon", "giriş koridoru", "temiz alan" ve "uyku bölmesi"nden oluşan 4 farklı bölüm olarak yeniden yapılandırılmış. Bu işlevlerin her biri için en uygun renk, malzeme ve aydınlatma seçilerek zengin bir konaklama hizmeti sunan fonksiyonel bir otel hayata geçirilmiş.

 

Haber arcdaily'den çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :