Nevada Çölü’nde Sıradışı Bir Üretim Hikayesi

mimarizm.com / 11 Haziran 2020
Geçtiğimiz haftalarda Calling’20 söyleşilerinin konuğu olan Fransız mimar Arthur Mamou-Mani, Dezeen’in düzenlediği Virtual Design Festival kapsamında 2018 yılında Burning Man festivalindeki Galaxia tapınağının daha önce görülmemiş drone görüntülerini paylaştı.

Fotoğraflar: Jamen Percy

Mamou-Mani, 2018 yılında dünyanın en gösterişli festivallerinden biri olan Burning Man için gökyüzünde bir noktaya spiral olarak uzanan 20 ahşap kafes kirişten oluşan Galaxia'yı tasarladı. Üçgen kafes kirişler, Galaxia'nın kalbi olan devasa bir 3 boyutlu mandala taşıyan merkezi bir alana doğru farklı yollar oluşturuyor. Ortaya çıkan tapınak, 3 boyutlu tasarım yazılımları kullanılarak tasarlanmış, zemine doğru yayılarak büyüyen ahşap bir strüktür. 

Altı aylık prefabrikasyondan sonra, yapı Matt Emmi tarafından çekilen ve burada ilk kez gösterilen drone görüntülerinde Nevada çölünde 22 günde 140 gönüllü tarafından inşa edildiği görünüyor.

Mayıs ayında Calling’20’nin konuğu olan Arthur Mamou-Mani’nin Nurgül Yardım ile yaptığı “The Power of Making” başlıklı söyleşiyi izlemek için tıklayın.

Proje Künyesi:

Mimari: Mamou-Mani Architects (Arthur Mamou-Mani, Maialen Calleja, Aditya Bhosle, Bilal Mian, Sandy Kwan)
Mühendislik: Format Mühendisliği: (Stephen Melville, James Solly, Marco Pellegrino, Sara Andreussi), Yapı İskeleti: DHC Charles Engineering (Robin J. Ko, Brian Hilier)
ABD Yönetim Takımı: Aaron Porterfield (U.S Lead), Mikki Assada (site captain), Bruce Schena (scaffold Lead), Dave Keane (build Lead), Benoit Bergeret (camp lead), Jessica “gravity” Meisman (Kitchen Lead), Nick Moser (altar lead), “Sparklepony” Paul Franke (metal lead), Kirsten Straight (Reno site lead), Kai Dalgleish (SF site lead), Micah Turner (3D printing), Jocelyn Simmons (graphic design), Dillon Nicholson and Desirée Tavera (Fundraising)
Aydınlatma Tasarımı: Gerald Spencer, Bashir Ziady, Sage Gunderson (Teardrops).

*

Haber Dezeen'den çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :