Murat Soygeniş’e ‘FAIA’ Ünvanı

mimarizm.com / 04 Mart 2019
S+ ARCHITECTURE kurucu ortağı Murat Soygeniş Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından ‘College of Fellows FAIA’ üyeliğe yükseltildi.

S+ ARCHITECTURE kurucu ortağı ve Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Murat Soygeniş, Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından ‘College of Fellows FAIA’ üyeliğe yükseltildi. Amerika Birleşik Devletlerinde yetkin mimar olarak imza yetkisine 1989 yılından itibaren sahip olan Prof. Soygeniş, mimarlık mesleğinin ilerlemesine yaptığı önemli ve kalıcı katkılar nedeniyle Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından üyelerinin yaklaşık yüzde üçünün taşıdığı FAIA ünvanı ile onurlandırıldı. Soygeniş, Türkiye’de AIA üyesi olarak faaliyet gösterirken ‘FAIA’ ünvanı verilen ilk kişi oldu.

*

Murat Soygeniş hakkında

Murat Soygeniş, FAIA, Bahçeşehir Üniversitesi’nde profesör, S+ ARCHITECTURE’da kurucu ortak olarak İstanbul’da mimarlık çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul (B. Arch., İTÜ) ve ardından ABD’nin Buffalo kentinde mimarlık eğitimini tamamladı (M. Arch., University at Buffalo). Mimarlık Fakültesi Dekanlığı yaptı (YTÜ), mesleğe katkıları ile çeşitli ödüller aldı.

Soygeniş çeşitli ülkelerde çok sayıda konferanslar verdi, mimarlık ödülleri aldı, proje sergilerine katıldı ve çeşitli mimarlık ödülleri ve yarışmalarında jüri üyesi olarak görev yaptı.

Amerikan Mimarlar Enstitüsü’nün ‘Fellow’ üyesi (FAIA), TMMOB Mimarlar Odası (UIA) ve Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesidir. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :