Mr. CAS Hotels Beyoğlu

mimarizm.com / 08 Mayıs 2017
Beyoğlu’nun geçmişten gelen tarihi dokusuna küçük bir dokunuşla yeni bir soluk geldi. Geçmişte, içinde yaşayanları ve davetleri ile ünlü, Beyoğlu’nun meşhur Güney Palas’ı; aslına sadık kalınarak yeniden düzenlendi ve palasın sakinlerinden Mr. CAS adı ile tarih kokan bir otele dönüştürüldü.

Geçmişteki kiracıları ile adından söz ettiren Güney Palas; Mr. CAS Hotels olarak eski sakinlerinin anısına, içinde yer alan Şapkacı Emilio köşesi ve yine eski kiracılardan modacı Yıldırım Mayruk katı ile adeta bir müze gibi düzenlenmiş.

Birbirinden farklı, özenle dekore edilmiş 33 farklı odası, yastık menüsü, “Lokum İstanbul” imzalı banyo ürünleri, toplantı odası,  business center’ı ve tarihi yarımadaya yukardan bakan lounge barı ile Mr. CAS Hotels şehirden soluklanmak için kaçmayı planlayan ama bir türlü uzaklaşamayanların öncelikli tercihi olarak hizmet veriyor.

Eylül 2016’da hizmete açılan, personel kıyafetlerinden odalardaki tablolara kadar Yıldırım Mayruk imzası taşıyan, özenle dekore edilmiş Mr. CAS Hotels; aynı zamanda lounge barındaki etkinlikleri ile de Beyoğlu’nun ve Güney Palas’ın davetlerine adeta yeniden hayat veriyor.

Hafta sonları canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçirirken, hafta içi öğlen ve sabah kahvaltıları ile de iddialı mutfağını zevkli misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Güney Palas’ın Hikayesi

1900 yılı Aralık ayında inşa edilen Güney Palas, Sait Paşa tarafından satın alındı. 1933 yılında ise yapının mülkiyeti Yüksek Mühendis Ragıp Devres’e geçti. O tarihten itibaren Güney Palas, çok önemli şahsiyetlere ev sahipliği yaptı. Modacılar, şairler, yazarlar, sinemacılardan oluşan kiracılar kadar; orada verilen davetler de çok konuşuluyordu. Davetin her detayı ile bizzat kendi ilgilenen; ikramlar ve müzik kadar şıklığı ile de geniş bir vizyonu olduğunu kanıtlayan Mr. Cas’ın davetleri içinse aylar öncesinden hazırlanılırdı.

Sonraki kiracıları Şapkacı Emilio ve Türkiye’nin moda duayeni Yıldırım Mayruk nedeniyle Terziler Apartmanı diye de anılan Güney Palas; şimdi o ruhu yaşamak isteyenleri Mr. Cas vizyonuyla ağırlıyor. 
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :