"Mimarlık ve Mühendislik Meslek Etiği Dışında Kalan Her Uygulamanın Karşısındayız"

mimarizm.com / 15 Şubat 2023
Kadir Has Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri, ülkemizde yaşanan deprem felaketi üzerine ortak bir mesaj yayınladılar.

"6 Şubat 2023 tarihinde Gaziantep ve Kahramanmaraş illeri merkezli gerçekleşen, etkileri bölgedeki 10 ilimize ve Suriye’ye yayılan depremlerin yarattığı haberlerle derinden sarsıldık. Depremde ailelerini ve yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Deprem sonrasında ortaya çıkan olağanüstü durumda özveri ve yardımlaşma ruhuyla çalışan tüm kurumları, sivil toplum örgütlerini ve bireysel katkıları destekliyoruz. Bölgede evsiz kalan vatandaşlarımız için ortaya çıkan barınma ihtiyacının acilen karşılanmasına yönelik çalışmaların bir an önce gerçekleştirilmesini diliyoruz.

Deprem sonucunda bir kez daha gündeme gelen, başta Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği olmak üzere, yapı endüstrisindeki tüm disiplinlerde meslek etiği ve sorumluluk bilincinin aşılanması; insan hayatını, doğayı ve tüm canlıların iyiliğini önceleyen tasarım ve planlama pratiklerinin benimsenmesi ve kamusal politikaların geliştirilmesi gereğini savunuyoruz.

Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri olarak hem eğitim hem de sosyal sorumluluk alanlarında, bu felaketin etkilerinin azaltılması ve yenilerinin yaşanmaması için gücümüz dahilinde elimizden geleni yapacağız.

Mimarlık ve mühendislik meslek etiği ve sorumluluğu dışında kalan her uygulamanın her zaman karşısındayız."


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :