Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Zeynep Ahunbay

mimarizm.com / 26 Şubat 2024
Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisinin yeni kitabı Zeynep Ahunbay'ı yayımladı.

"Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, mimarlık ortamına farklı yönleriyle katkı sağlamış, Mimarlar Odası’nın çalışmalarında iz bırakmış meslek büyükleriyle gerçekleştirdiği yayın çalışmalarını sürdürüyor. Meslektaşlarımızın yaşamlarından aktarabildiklerinin, belgeler ve görsellerle birlikte derlenmesi ve kitaplaştırılmasının amaçlandığı “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi, Zeynep Ahunbay kitabıyla devam ediyor.

Mimarlar Odası Tarihinden Portreler dizisi, vefa ve kadirbilirlik anlayışıyla kurgulanmış kitaplardan oluşuyor. Oda çalışmalarında yer almış, meslek örgütümüzün saygınlık kazanmasına katkıda bulunmuş mimarları tanıtan, onların tanıklıklarına, anılarına ve mesleki deneyimlerine odaklanan bu kitaplardan yirmincisi Prof. Dr. Zeynep Ahunbay hocamız için hazırlandı.

Kendisi mimari koruma alanının üretken ve güvenilir bir ismi olarak geniş çevrelerce tanınan, sevilip sayılan bir isim. Bu kitap, Oda çalışmalarına her zaman özveriyle destek olan, Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi Komitesi’ne ve ÇED Danışma Kurulu’na yıllardır katkıda bulunan Zeynep Hocamızı daha yakından tanıtmayı, akademik ve mesleki çalışmalarının yanında çeşitli konulardaki görüşlerini sunmayı amaçlıyor.

(Arka kapak yazısı)"

 

*

Dizi Editörü ve Yayına Hazırlayan: Bülend Tuna
Yardımcı Editör: Ekin Öztürk
Katkıda Bulunan: Deniz Mazlum
Kapak Tasarım: Nilgün Kara Babacan
Grafik Tasarım / Uygulama: Ebru Laçin Kilci
Konu / Alt Konu: Mimarlık / Söyleşi, Biyografi
Yayınevi: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Yayınları
Basım Tarihi: Ocak 2024
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 978-605-01-1613-7


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :